КС визнав конституційним закон про забезпечення функціонування української мови як державної

Конституційний Суд України визнав конституційним закон про забезпечення функціонування української мови як державної, повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в прес-службі суду.

“Щойно Конституційний Суд ухвалив рішення, яким визнав конституційним закон про забезпечення функціонування української мови як державної”, – сказали в суді, зазначивши, що повний текст рішення буде оприлюднено на сайті суду в четвер.

На порядку денному пленарних засідань Великої палати Конституційного Суду щодня, починаючи з понеділка, значився розгляд у закритому режимі конституційного подання 51 народного депутата щодо відповідності Конституції закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Як повідомлялося, 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону про українську мову, який передбачає обов’язкове використання державної мови в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних сферах суспільного життя. За відповідний законопроект у другому читанні та в цілому проголосували 278 народних депутатів.

Закон набув чинності 16 липня 2019 року.

21 червня 2019 року до КС надійшло конституційне подання 51 народного депутата щодо відповідності мовного закону Конституції України. Уповноваженими авторів подання є депутати ВР від “Опозиційного блоку” Олександр Долженков і голова фракції “Опозиційний блок” у ВР Вадим Новинський.

Джерело: “Інтерфакс”