“Крисіна – за ґрати”: Ініціатива “Декларація небайдужих” висунула низку вимог до влади у справі про вбивство Веремія, “суддів Майдану” і “тітушок”

Події останніх місяців остаточно продемонстрували, що одна з головних вимог Майдану так і не була виконана. Відверті злочинці продовжують уникати покарання та вчиняти протиправні дії, користуючись високим покровительством політиків і чиновників та різноманітними, відточеними за десятиліття свавілля корупційними схемами.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав головний редактор “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов, оприлюднивши офіційну заяву ініціативи “Декларація небайдужих”.

5 дуже конкретних вимог.

Рецидивіст Юрій Крисін, один з організаторів тітушок під час Майдану, причетний до вбивства журналіста В’ячеслава Веремія, що доводять численні докази, надані слідством, є уособленням гнилої системи правопорядку, яку, на жаль, не вдалося перезавантажити ні косметичною реформою поліції, ні судовою реформою. Постійними втручаннями в хід слідства у справі Крисіна, закритим від громадськості судовим розглядом та невиправдано м’яким вироком йому у вигляді чотирьох років умовно система продемонструвала свою лояльність до тих, хто за її наказом готовий калічити і вбивати громадян за їх позицію, журналістів за виконання ними професійних обов’язків, підприємців, щоб віджати у них бізнес…

Попри обурення громадськості представники влади ніяк не відреагували на факт непокарання тітушок за вбивства і побиття людей на Майдані. Так само, як не було жодної реакції, коли до Росії втікали звільнені судами з-під варти обвинувачені беркутівці.

Очевидно, це має своє пояснення.

Практика застосування тітушок владою – як центральною, так і місцевою – продовжується. Їх приганяють на судові засідання, як це сталося, наприклад, 15 лютого під час обрання запобіжного заходу Геннадію Труханову, для відстоювання інтересів забудовників чи для розправи над незговірливими підприємцями. При цьому нам невідомий жоден випадок останнього часу, коли після побиття активістів у різних містах і містечках України тітушки, контрольовані місцевими поліцейськими, чиновниками чи кримінальними авторитетами, понесли справедливе покарання. Навпаки, відчуваючи власну безкарність і високий “дах”, ця категорія громадян стає дедалі зухвалішою і небезпечнішою.

1 березня об 11:00 Апеляційний суд м. Києва розглядатиме скаргу прокурора і потерпілих на вирок Юрію Крисіну. Немає гарантії, що обвинувачений з’явиться на судове засідання, оскільки, як вдалося з’ясувати громадськості та представникам ініціативи “ДеклараціяНебайдужих”, наразі Крисін “проходить обстеження” у дитячому відділенні Інституту серця, куди потрапив, імовірно, використовуючи корупційні зв’язки.

Проте, незалежно від того, відбудеться суд чи ні, 1 березня може стати приводом для небайдужих громадян заявити про необхідність припинити поліцейсько-судово-кримінальне свавілля.

Наші вимоги:

  1. Об’єктивний і відкритий для громадськості судовий розгляд справи Юрія Крисіна.
  2. Належна реакція суду і прокуратури на зриви обвинуваченими судових засідань, в тому числі і за сприяння медзакладів – зміна запобіжного заходу.
  3. Повноцінне розслідування вбивства В’ячеслава Веремія та інших злочинів за участю тітушок, встановлення не тільки виконавців, але і організаторів та замовників.
  4. Притягнення до відповідальності суддів Майдану, в тому числі тих, які ухвалювали рішення про звільнення з-під варти беркутівців, наслідком чого стала їх втеча до Росії.
  5. Припинення практики використання тітушок та інших кримінальних елементів проти громадських активістів під час акцій, мітингів, судових засідань. Проведення ефективного розслідування та встановлення організаторів нападів на активістів у Києві, Одесі, Полтаві, Сумах, Харкові та інших містах.

Ми не боїмося. Ми вимагаємо справедливості.

До зустрічі у четвер, березня, о 10:30 біля Апеляційного суду Києва.

Нагадаємо, що журналіст Веремій був убитий у ніч на 19 лютого 2014 року. Тоді він їхав з роботи на таксі додому. На розі вул. Володимирської та Великої Житомирської журналіст зауважив збройних “тітушок” в камуфляжі і масках і намагався їх сфотографувати з машини. Озброєні люди напали на автомобіль, почали його ламати, витягли водія і пасажирів. Водієві та іншому пасажирові після побиття вдалося втекти, а Веремія “тітушки” сильно побили, після чого вистрілили в спину. Веремій був доставлений в реанімацію Київської лікарні швидкої допомоги, проте в результаті втрати великої кількості крові і травм вранці 19 лютого він помер під час операції.

18 вересня 2015 року начальник управління спецрозслідування Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що вбивцею Веремія є людина на ім’я Джалал Алієв. За неофіційною інформацією, вбивця воював на боці бойовиків “ДНР” і був убитий у Горлівці в липні 2015 року.

Шевченківський районний суд Києва 22 грудня визнав винним фігуранта справи Веремія Юрія Крисіна – йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. Генеральна прокуратура просила для нього шість років позбавлення волі. Крисін визнав себе винним у хуліганстві.

https://ua.censor.net.ua/n3052870