Країни «Великої 20-ки» не змогли домовитись щодо амбітних цілей з подолання зміни клімату

Міністри країн «Великої 20-ки», відповідальні за екологію та енергетику підтвердили намір стримувати глобальне потепління на рівні менше 2 градусів за Цельсієм, однак не змогли затвердити більш амбітну ціль – 1,5 градуса, яку пропонувала встановити Італія.

Про це за результатами засідання в п’ятницю повідомив італійський міністр екології Роберто Чінголані.

Країни «Великої 20-ки» відповідальні за 80% економіки світу, в них проживає 60% світового населення. Також ці країни відповідальні за 85% шкідливих викидів у світі6 повідомляють ЗМІ.

Серед країн «Великої 20-ки» спостерігається значна відмінність у підході до подолання зміни клімату.

Китай, Росія, Бразилія та Австралія – чотири країни «Великої 20-ки» дотримуються стратегії, що може спричинити потепління клімату на 5 градусів за Цельсієм, що значно вище цілей, оголошених іншими країнами. Про це йдеться в інформації, опублікованій Паризькою групою дотримання рівності (Paris Equity Check Group). Дослідники наголошують, що ці країни досі покладаються на викопне паливо, пише The Guardian.

Науковці застерігають, що неконтрольована зміна клімату може призвести до значних руйнувань на планеті. Вони пов‘язують зростання кількості природних катаклізмів у світі, таких як посухи та повені, саме зі зміною клімату.

Джерело: “Голос Америки”