Країнам Європи необхідно бути готовими до “катастрофічних” наслідків зміни клімату

Європейське агентство з навколишнього середовища (ЄАНС) б’є на сполох через нагальну потребу Європи підготуватися до наслідків зміни клімату, зокрема до повеней та смертельної спеки.

Цей заклик до дій є частиною першого комплексного аналізу кліматичних ризиків у Європі, проведеного агентством, в якому підкреслюється статус континенту як регіону, що найшвидше нагрівається, причому темпи потепління вдвічі перевищують середньосвітовий показник. Незважаючи на зусилля, спрямовані на пом’якшення цього потепління, нинішня глобальна температура вже перевищила доіндустріальний рівень більш ніж на 1 градус.

ЄАНС підкреслює ключову роль політиків у спрямуванні Європи до ефективних стратегій адаптації. Посилюючи механізми страхування, переосмислюючи інфраструктуру та створюючи закони, що захищають від екстремальних температур, Європа може пом’якшити згубні наслідки зміни клімату. Однак агентство попереджає, що якщо не вирішити ці питання вчасно, то протягом століття 36 ідентифікованих кліматичних ризиків можуть зрости до “критичного або катастрофічного рівня”, що вплине на охорону здоров’я, сільське господарство та інфраструктурні сектори.

За найгіршим прогнозом ЄАНС припускає, що без суттєвого втручання спека може призвести до сотень тисяч смертей до кінця століття. Крім того, економічні збитки від прибережних повеней можуть перевищити 1 трильйон євро щорічно, що значно більше, ніж 650 мільярдів євро збитків, зафіксованих через екстремальні погодні явища з 1980 по 2022 рік. Цей аналіз підкреслює необхідність негайних і всеосяжних дій для захисту майбутнього Європи від розгортання кліматичної кризи.

Джерело: “Цікавості”