Корупція в президентському офісі – “спланована операція”?

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що жодної корупції в Офісі президента немає, а скандал з відеозаписами щодо його брата був спланованої операцією для дискредитації української влади.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив під час онлайн-дискусії «Пандемія, реформи, війна і мир: погляд з Українського Білого Дому», що була організована американським аналітичним центром Atlantic Council.

«Скандал із записами лише підтвердив, що ніякої корупції в Офісі президента України немає. Вся наша команда засуджує корупцію в будь-яких її проявах, саме тому немає недоторканних. В той день (29 березня – УНІАН), коли з’явились ці записи, а вони з’явились за день до голосування банківського закону і закону про землю в парламенті… я звернувся до правоохоронних органів, які ще не завершили до кінця розслідування».

Єрмак відзначив, що йому, і не тільки йому, зрозуміло, що «це була спланована кількамісячна операція, метою якої була дискредитація влади в Україні».

Як повідомляв УНІАН, 29 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос у Facebook оприлюднив кілька відео, де, як він стверджує, брат керівника Офісу президента Андрія Єрмака – Денис Єрмак – нібито веде переговори про призначення на державні посади.

30 березня заступник генпрокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький за зверненням Лероса зареєстрував кримінальне провадження за фактом можливого зловживання впливом при призначенні на посади в органи держвлади – за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу.

Водночас Головне слідче управління СБУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації для відеофіксації зустрічей Дениса Єрмака, тобто злочину, що передбачений ч. 2 ст. 359 КК України.

3 квітня Лерос був допитаний у Державному бюро розслідувань у кримінальному провадженні за ознаками правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень, ст. 328 (розголошення державної таємниці), ст. 344 (втручання в діяльність державного діяча) і ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

6 квітня Лерос прибув на допит до Служби безпеки України, де йому було повідомлено, що кримінальне провадження за ч. 2 ст. 359 об’єднали з кримінальним провадженням за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 190 ККУ (шахрайство).

Джерело: https://www.unian.ua/politics/plivki-yermaka-skandal-z-plivkami-yermaka-prokomentuvali-na-bankoviy-novini-ukrajina-10983866.html