Корумпований екс-нардеп попросив політичного притулку у Німеччині

Екс-депутат Верховної Ради Олександр Онищенко попросив владу Німеччини про надання йому політичного притулку. В Україні він нібито до сих пір побоюється Петра Порошенка.

Про це повідомив DW адвокат українця Інго Міноджіо. За його словами, Онищенко, котрий зараз чекає рішення суду про його екстрадицію в Україну, вказує на «катастрофічні умови утримання в українських слідчих ізоляторах». Також він мотивує своє прохання про притулок тим, що його головний політичний опонент Петро Порошенко – «навіть після втрати влади залишається дуже впливовим» і представляє для олігарха небезпеку.

Нагадаємо, у Україні екс-депутат підозрюється в розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах.

Сам Онищенко пообіцяв повернутися до Києва 13 грудня і погодився на добровільну екстрадицію. Таким чином він хоче уникнути примусової видачі. За інформацією екс-нардепа Сергія Лещенка, у Онищенка є вид на проживання в Італії, тому повертатися він не збирався.

У травні 2018 року стало відомо, що соратники президента Петра Порошенка в українському парламенті домовлялися про підтримку з боку партії Юлії Тимошенко через Онищенка в якості посередника. Пізніше депутат-втікач оприлюднив частину запису розмови начебто за участю президента Петра Порошенка.

В Адміністрації президента записи розмови назвали «фейком», на що Онищенко заявив, що готовий віддати НАБУ оригінали «плівок». Однак у Бюро відмовилися розслідувати «плівки Онищенка».

(САП) порушила кримінальне провадження за матеріалами плівок, оприлюднених Онищенком. САП також відкрила провадження проти НАБУ за спроби нібито самостійно діяти у справі нардепа в обхід прокуратури.

Джерело: https://ua.news/ua/beglyj-ukraynskyj-olygarh-poprosyl-polytycheskogo-ubezhyshha-v-germanyy/