Коралові рифи зникнуть до 2100 року?

Комп’ютерне моделювання показало, що області океану, які підходять для росту і розвитку коралових рифів, до середини століття різко скоротяться, а до кінця — зникнуть взагалі.

Потепління клімату і температури Світового океану, збільшення кислотності води призводять до деградації і загибелі коралових рифів по всьому світу. Екосистеми, що були одними з найбагатших і найрізноманітніших на планеті, швидко порожніють і вмирають. За наявними оцінками, через пару десятків років можуть зникнути від 70 до 90 відсотків коралів Землі.

Вчені спішно шукають і випробують різні підходи до того, щоб якимось чином затримати цей процес, — аж до використання акустичних «приманок» для залучення риби до мертвого рифу. У них не так багато часу: судячи з нових даних, до кінця нинішнього століття коралів може не залишитися зовсім.

З доповіддю про це на найбільшій океанологічної конференції Ocean Sciences Meeting (OSM) 2020 виступив Рене Сетер (Renee Setter) з Гавайського університету в Маноа; коротко про роботу розповідає повідомлення прес-служби університету.

«До 2100-го все виглядає дуже сумно», — сказав учений.

Сетер і його колеги розглянули ділянки океану, на яких планується зосередити спроби щодо відновлення коралових рифів. Комп’ютерне моделювання дозволило оцінити їх стан з урахуванням різних сценаріїв майбутнього, для різних температур, кислотності й забруднення води, сили вітру та інтенсивності вилову риби.

Судячи з цих даних, безліч регіонів, поки ще слушних для зростання коралових рифів, стануть нежиттєздатні вже до 2045 року, а до 2100-го їх практично не залишиться.

«Чесно кажучи, зникнуть майже всі», — говорить Сетер.

Більш-менш придатними залишаться лише окремі невеликі простори в Червоному морі та біля берегів мексиканської Нижньої Каліфорнії.

Втім, і вони розташовані поблизу гирл великих річок і відчувають потужний тиск забруднень, які ті виносять в океан. Хоча забруднення, за даними вчених, грають тут головну роль: основну загрозу для поки ще збережених коралів як і раніше представляють потепління і закислення води Світового океану

Джерело:https://cikavosti.com/koralovim-rifam-peredbachili-zniknennia-do-2100-roky-2/#hcq=tMomyRr