Конгрес вимагатиме від Білого дому доступу до розмов Трампа з Путіним

Конгрес США має намір вимагати від Білого дому надати доступ до телефонних переговорів Дональда Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним та лідерами інших країн світу. Про це заявив у неділю голова комітету з розвідки палати представників США Адам Шифф в інтерв’ю NBC, повідомляє Reuters.

“Я думаю, що першочергова необхідність тут полягає в тому, щоб захистити національну безпеку Сполучених Штатів і зрозуміти, чи підриває в розмовах з іншими світовими лідерами, зокрема з Путіним, президент нашу безпеку, думаючи, що це піде на користь його кампанії”, – заявив демократ Адам Шифф.

Конгрес розслідує скаргу інформатора, в якій йдеться, що Трамп зажадав політичної підтримки від президента України, для того, щоб зуміти виграти виборчу кампанія в 2020 році у свого головного політичного опонента Джо Байдена.

Демократи кажуть, що дії Трампа поставили під загрозу національну безпеку і чесність виборів у США.

У скарзі інформатора згадувався телефонний дзвінок, в ході якого Трамп попросив президента Володимира Зеленського почати розслідування щодо колишнього віце-президента, демократа Джо Байдена і його сина Хантера.

Телефонний дзвінок 25 липня мав місце після того, як Сполучені Штати заморозили майже 400 мільйонів доларів військової допомоги Україні. Це викликало занепокоєння серед американської політичної еліти, що Трамп використовував гроші платників податків, вже затверджені Конгресом, в якості важеля впливу для своєї особистої політичної вигоди.

Юристи Білого дому вказали, що електронний звіт про дзвінок слід перенести з місця, де такі речі зазвичай зберігаються, на секретний сервер, призначений для секретних справ, йдеться у доповіді інформатора розвідки США.

Українське питання спонукало спікера Палати представників, члена Демократичної партії Ненсі Пелосі ініціювати розслідування для початку процесу імпічменту Трампа.

Джерело:https://ua.112.ua/svit/konhres-vymahatyme-vid-biloho-domu-dostupu-do-rozmov-trampa-z-putinym-509231.html