Комітет рекомендує Раді прийняти закон, який розділить повноваження мера і глави КМДА

Комітет з організації держвлади рекомендує Верховній Раді прийняти закон Про столицю, який розділяє повноваження мера і голови Київської міської держадміністрації.

Про це повідомив заступник голови комітету, нардеп Олександр Качура.

«Комітет одноголосно підтримав законопроект Про місто Київ – столицю України до другого читання», – написав парламентарій.

Закон передбачає, що глава КМДА не зможе суміщати посаду з будь-якої іншої, а значить і мера.

Вибори депутатів Київради проводяться за пропорційною системою в багатомандатних виборчих округах з відкритими списками. Вибори мера проводяться за мажоритарною системою в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

Документ повертає районні ради, які утворюються та ліквідуються рішенням Київради. Вибори депутатів райрад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія району в Києві.

Крім того, в кожному районі столиці за рішенням райради може створюватися ратуша – це окрема будівля, в якому будуть знаходитися органи місцевого самоврядування цього району та інші органи, які їм підпорядковані. Ратуші будуть центром надання соціальних, адміністративних та інших послуг. Крім того, в них депутати райради зможуть вести особисті прийоми жителів.

Нагадаємо, 3 жовтня 2019 року Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект про розділення повноважень мера Києва і глави КМДА.

Джерело: https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/zakon-pro-stolicyu-radi-rekomenduyut-yogo-priynyati-novini-ukrajini-50100171.html