Комарі, що харчуються мікропластиком, можуть забруднювати довкілля

Дослідники дійшли висновку, що коли личинки комарів, що живуть у ставках, поглинають крихітні частинки пластику, його фрагменти залишаються у їхніх тілах, поки вони не перетворюються на дорослих особин.

Оскільки комарі становлять головну частину раціону харчування птахів та кажанів, то пластик, спожитий ними, може з часом потрапити і в повітря, – інформує видання Independent.

Під час дослідження впливу пластику на підводних істот, д-р Аманда Каллаґан з Університету Редингу зрозуміла, що проблема пластикового забруднення не обмежується лише ними.

«Раптом ми збагнули, що комарі, хоча й живуть у прісній воді, сильно відрізняються від інших істот, яких ми вивчали досі», – пояснила д-р Каллаґан, яка очолювала нове дослідження.

«Ми замислилися над питанням, чи комарі, що споживають пластик, забруднюють потім нове середовище?»

Попередні дослідження засвідчили, що мотилі – трубчаті істоти, що живуть на поверхні води, – здатні спожити маленькі шматочки пластику.

Проте ніхто ніколи не перевіряв, чи зберігаються ці фрагменти під час переходу личинок до дорослих особин.

У статті, опублікованій у науковому журналі Biology Letters, д-р Каллаґан та її команда вказують на шлях, який може пройти пластик з водного середовища до комарів, що літають у повітрі.

Коли личинки комарів трансформуються у проміжні форми лялечок, передня частина їхнього кишечника розчиняється, проте вчені встановили, що частинки пластику, що зберігаються у нижній секції, переходять до дорослих комах.

«Звідси випливає, що пластик, що знаходиться на дні водойми, потрапляє у повітря та споживається павуками, кажанами та птахами, які, як правило, не мають доступу до нього», – сказала д-р Каллаґан.

Дослідження мікропластику все ще перебувають у зародковому стані, проте докази того, що пластикове забруднення може переноситися комахами, свідчитиме про масштаби, яких може набувати ця проблема.

https://zik.ua/news/2018/09/19/komari_shcho_harchuyutsya_mikroplastykom_mozhut_zabrudnyuvaty_dovkillya_1409321