“Книжковий Арсенал” відкрився!

З 22 по 26 травня у Мистецькому арсеналі відбудеться IX Міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал.

Окрім тисячі книжкових новинок, впродовж 5 днів на відвідувачів чекають зустрічі з українськими та іноземними авторами, автограф-сесії, презентації та дискусії, спеціальні та кураторські програми.

Сьогодні на відкритті гостям підготували особливу програму:  проект роздІловІ, який поєднує літературу, музику та візуальні образи за участі знаного письменника Сергія Жадана та музичний кіноперформанс «Дніпро в бетоні» – показ агітаційного неігрового фільму 1930 року про Дніпро та Дніпровські пороги, про новий соціалістичний побут, селище будівельників і фабрику-кухню у живому музичному супроводі Антона Дегтярьова, саундпродюсера та аудіохудожника R. Seiliog (Уельс, Великобританія), композитора та гітариста Володимира Бабушкіна.

Фокус-тема фестивалю «Сусідство: відкрите питання» охоплює різні прояви взаємин між культурами, історіями й політиками сусідніх країн: взаємовпливи у літературах, видатні постаті на перетині культур, право на пам’ять і місце в історії, трансформації країн після падіння Берлінського муру та нинішнє переформатування європейського політичного ландшафту. Як вибудовуються внутрішні зв’язки всередині країни? Як відкривати одне одного через подорожі, репортажі, переклади, спільні видавничі й мистецькі проекти? Як змінюється образ української культури в очах сусідів і що впливає на його формування?

Протягом фестивалю ви маєте змогу приєднатися до цікавих проектів та програм:

Виставка «Роліт. Сусіди» 
Головним персонажем виставки став житловий будинок «Роліт» («Робітник літератури»), розташований на вулиці Богдана Хмельницького в Києві. Заснований на кооперативних засадах у пору житлової кризи, щоб забезпечити умови для творчості, «Роліт» незабаром перетворився на своєрідний «табель про ранги». Квартира в ньому ніби зараховувала мешканця до літературної еліти, а кількість житлової площі визначала внесок у літературу.

«Ось, власне!» | Дитяча програма Книжкового Арсеналу 
У центрі уваги – українські круті «зірки» сучасної дитячої літератури, їхні важливість і потенціал.

Музична програма «Уявні танці» | Кураторка – Люба Морозова
Один із найяскравіших символів єднання – танець. Більшості танців властивий зоровий і тактильний контакт. Відчуття єдності неймовірно потужне, та чи не ілюзорне воно?  Танцювальність так чи так пронизує всі концерти, втім, тісні обійми – не завжди символ миру.

Музична програма «40 років гіп-гопу» | Кураторка – Люба Морозова
Святкуємо двома концертами, естетським гіп-гопом львівського виконавця BRAT і рівненського репера Аппекса. А ще хронологічно відстежуємо історію жанру в лекції «40 років гіп-гопу» та перетинаємо і роз’єднуємо джаз, класику та поезію як складові гіп-гопу в спільній розмові музичних критиків Люби Морозової, Сергія Кейна і Вячека Криштофовича.

Перформативна програма «Прибульці» | Кураторка – Анастасія Гайшенець
Розглядаємо на різних наближеннях поняття «іншого», «прибульця». Хто він/вона/воно? Що становить для нас об’єкт уваги, який ми маркуємо як «чужорідний» або «інший»? Хто є прибулець, як у побутовому значенні цього слова, так і в площині метафори широкого узагальнення?

«Хто я? В розмові з сусідами» | Куратор – Андрій Бондар
Кожен з учасників кураторської програми  залучений у діалог з Іншим, кожен презентує власну відповідь на питання «Хто я?»

«Говорить Київ» | Кураторка – Ірина Славінська
На спеціальному майданчику Студії прямого ефіру відбуватиметься доволі рідкісне поєднання подій. Сцена, де розташується виїзна студія Суспільного мовлення, запропонує не лише заплановані програмні дискусії, але й живі ефіри в щоденних лінійних передачах.

Вивчайте програму Книжкового Арсеналу, обирайте цікаві вам події та приходьте на фестиваль!

Коли: 22 – 26 травня.
Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12.
Вартість квитків: 80 грн, пільговий – 40 грн.

Джерело: Марія КАТАЄВА, “Вечірній Київ”