Кличко хоче влаштувати конкурс на право торгувати в МАФах

Мер заявив, що цього року у Києві буде демонтовано 1,6 тис. незаконних МАФів

Право торгувати в МАФах, які розташовані в належних для цього місцях, має визначатися виключно на конкурсних засадах. А незаконні конструкції столична влада і надалі прибиратиме. Про це в ефірі телеканалу «Київ» заявив мер столиці Віталій Кличко.

«МАФи – це атавізм 90-х років минулого століття. Ще три роки тому в нашому місті було майже 20 тисяч МАФів», – сказав він.

Кличко наголосив, що такої кількості МАФів, як в нашій країні, мабуть, немає ніде в світі. І тому столична влада поступово демонтує незаконні конструкції. За словами мера, незаконні МАФи не надають мешканцям Києва послуг належної якості та «вбивають» малий бізнес. Кличко додав, що на перших поверхах багатьох будинків здаються в оренду торговельні площі, однак власники МАФів відмовляються туди переміщатися. Адже, зауважив міський голова, якщо ти хочеш працювати офіційно, ти повинен сплачувати за комунальні послуги, повинен платити працівникам офіційну заробітну платню, платити податки в бюджет міста. «Більшість МАФів, не сплачують податків, без дозволів підключаються до електромережі. Від цього атавізму нам потрібно поступово відходити», – сказав мер Києва.

За словами Кличка, цього року в трьох районах – Дарницькому, Дніпровському та Деснянському – буде демонтовано велику кількість незаконних МАФів. «Цього року ми демонтуємо 1,6 тисячі незаконних МАФів. Ми повинні визначати, і ми це робимо, ті місця, де МАФи можуть розміщуватися, і люди повинні на конкурсних засадах отримувати можливість торгувати», – сказав мер. Він висловив впевненість, що це дозволить наповнити міський бюджет та працювати підприємцям на конкурентних засадах.

Кличко також нагадав, що 26 травня Київ прийматиме фінал Ліги чемпіонів УЄФА – найпрестижнішого європейського футбольного турніру. І місто готується до цієї події. Тому, додав він, столична влада, як і обіцяла, демонтувала МАФи в підземному переході на Майдані Незалежності та відремонтує переходи на Майдані і Хрещатику.

https://glavcom.ua/kyiv/news/klichko-hoche-vlashtuvati-konkurs-na-pravo-torguvati-v-mafah-477940.html