Кличківські “покращення”. Туалет на місці “Гроту”…

кафе “Грот”, 1975 рік

На місці легендарного кафе “Грот”, а потім ресторану “Кобзар” на Хрещатику йде ремонт. Робітники кажуть, що обладнають платний туалет, повідомив кореспондент газети “Сьогодні” Олександр Марущак.

“За словами робітників, які активно працюють у приміщенні, тут буде платний … туалет. Яка ж “гірка доля” культового закладу, чи не так? Робочі збивають зі стін стару плитку, оббивають штукатурку і далі порога не пускають, приватна власність. .. Уявляю, як на неймовірно красивих дверях буде написано: “Туалет. Обслуговуємо з 1954 року”, – підкреслив журналіст.

Разом з тим, в департаменті культури КМДА зазначили, що вказаний комплекс підпірних стінок не має самостійного статусу пам’ятника архітектури, але є невід’ємним елементом пам’ятки містобудування місцевого значення “Вулиця Хрещатик”. Мало того, чиновники не отримували проектну документацію про влаштування громадського туалету в приміщеннях, які розташовуються в межах підпірної стінки.

“У разі проведення робіт, які можуть позначитися на стані пам’ятки містобудування місцевого значення “вулиця Хрещатик”, відповідний проект повинен бути узгоджений з департаментом культури”, – уточнили чиновники.

Також у відомстві пообіцяли, що фахівці відділу інспекції департаменту проведуть огляд за вказаною адресою на предмет дотримання пам’яткоохоронного законодавства України. Якщо будуть встановлені порушення закону “Про охорону культурної спадщини”, то заходи будуть вжиті.

Нагадаємо, в липні з Хрещатика зникли молоді каштани, замість дерев з’явилися клумби. Молоді деревця погано поливали, і вони засохли.