«Київенерго» попереджає про загрозу більше як для половини киян

Як повідомили у прес-службі «Київенерго», уже в п’ятницю управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз» за дорученням НАК «Нафтогаз України» знизило тиск газу на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 «Київенерго».

Поки що на поточну роботу теплоелектроцентралей зниження тиску газу не вплинуло – обидві теплоелектроцентралі продовжують працювати, необхідна температура теплоносія поки витримується. Компанія продовжує підключати споживачів до централізованого опалення і забезпечувати гарячим водопостачанням.

Однак у зв’язку з очікуваним зниженням температури і похолоданням необхідні параметри теплоносія вмайбутньому не зможуть дотримуватися. Таким чином без гарячого водопостачання і теплопостачання залишаться мешканці в Деснянському, Оболонському Печерському, Голосіївському, Шевченківському, частині Дарницького районів столиці.

У компанії знову нагадують, що через заборгованість бюджету з компенсації різниці у тарифах перед ними, а також несвоєчасні розрахунки споживачів, особливо бюджетної сфери, за електричну і теплову енергію, «Київенерго» фізично не може забезпечити своєчасні розрахунки за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України».

На 1 жовтня заборгованість компанії перед «Нафтогазом» становить уже 2,1 млрд.грн, тоді як загальна заборгованість споживачів за теплову та електричну енергію перед «Київенерго» – 2,263 млрд.грн, невідшкодована різниця в тарифах на теплову енергію – 1,588 млрд.грн.

У «Київенерго» наголошують, що лише спільними зусиллями ПАТ «Київенерго», НАК «Нафтогаз України» та міської влади можна знайти вихід з катастрофічної ситуації.

Що цікаво, на державному рівні питання про виділення компенсації різниці в тарифах також не вирішено. Є реальна загроза в питанні наявності і подачі газу на теплові джерела «Київенерго». Борги за спожиті енергоресурси бюджетних організацій ростуть шаленими темпами. Зважаючи на це, є ризик залишити більше половини столичних споживачів без тепла і гарячої води.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply