Київ залишиться без судово-медичних моргів?

Через відсутність фінансування підприємства відмовляються здійснювати поховання за державний рахунок, тому морги переповнені. Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася з відкритим листом до київського міського голови Віталія Кличка та депутатів Київської міської ради щодо грубого порушення права громадян України на гідне поховання. Такі порушення були виявлені за результатами моніторингового відвідування моргів Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи.

Зазначена категорія померлих підлягає похованню за державний рахунок спеціалізованими установами, але зараз через відсутність фінансування, підприємства відмовляються виконувати покладені на них функції. Це, у свою чергу, призвело до того, що станом на 17 червня у зазначених моргах накопичилося 115 тіл померлих, які підлягають захороненню за держрахунок. Останнє поховання відбулося 29 квітня 2014 року.

Стан у моргах на сьогодні створює епідеміологічну загрозу для міста і для їх працівників безпосередньо. До речі, протягом останнього часу двоє працівників моргів захворіли на туберкульоз.

Інший привід для занепокоєння викликає ще й те, що підприємство ритуальна служба СКП «Київський крематорій» офіційно відмовилося від подальшого виконання договору про прийом, кремації і поховання зазначеної категорії громадян через відсутність фінансування.

Протягом декількох днів столиця України просто залишиться без судово-медичних моргів. Потрібно вжити невідкладних заходів для вирішення проблеми і внести відповідні зміни до бюджету міста Києва.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply