Кияни не братимуть участь у фальшивих «майданах» – експерт

Суспільство не задовольняє рівень реформ, ситуація в зоні АТО та політика подвійних стандартів влади, проте українці свідомо не підтримуватимуть штучно організованих майданів та акцій спротиву.

«Так звані «віча», «майдани», акції протестів на Майдані Незалежності, біля ВР та Кабміну, що відбуваються останнім часом, дискредитують інститут народного волевиявлення. Позбавлені патріотизму, але підкріплені фінансово, подібні фальшиві збіговиська будуть цікавими маргінальним групам та соціально незабезпеченим категоріям громади, тобто пенсіонерами та студентами, тільки як вид додаткового заробітку. Як політичний факт фальшиві «майдани» – пустушки, які не впливають на внутрішню політику держави, проте шкодять її зовнішньому іміджу», – вважає політичний експерт, голова ГО “Муніципальна ліга Києва”  Олександр Федоренко, коментуючи сьогоднішній демонтаж наметів встановлених на Майдані Незалежності у Києві 21 лютого представниками об’єднання “Революційні праві сили”.

Фальшиві акції спротиву є рудиментом нинішньої політичної системи, утвореної на олігархічно-клановому взаємозв’язку політичних лідерів і найбагатших осіб країни. За словами експерта, необхідність у таких «майданах» зумовлюється зривом домовленостей між ними на законодавчому й фінансовому рівнях.

«Радикально налаштовані структури завжди готові за певну ціну до пікетів, наметів та биття вікон. Кияни масово не готові брати в цьому участь, розуміючи, що такі протести не відповідають їх власним переконанням, ідейним упередженням і не є необхідним шляхом для досягнення цілі», – говорить Федоренко.

За словами експерта, фальшиві «майдани», як один з інструментів політичного тиску на суспільство, існуватимуть ще досить довго. Нівелювати це явище можуть три фактори: незалежність політичних партій від спонсорів, ігнорування фальшивих акцій активною частиною суспільства, відсутність медіа-супроводу ( неувага ЗМІ).

Нагадаємо, 21 лютого на Майдані провели так зване “віче”, представники РПС зібрали на нього близько 200 осіб та оголосили свої “вимоги” до влади. Мітингувальники встановили п`ять туристичних наметів

22 лютого співробітники комунальних служб Києва здійснили демонтаж наметів. На Майдані поки що залишається один великий військовий намет, який встановлено безпосередньо біля монумента Незалежності.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply