Кістки з Умані нарешті заберуть?

Верховний суд Ізраїлю зобов’язав уряд прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу, а також Єврейське агентство відповісти на петицію і пояснити, чому влада країни не працює над поверненням останків відомого цадика рабі Нахмана з Умані.

Петицію за допомогою адвоката подав Шарон Шельцер, який є послідовником брацлавського хасидизму, повідомляє Jewishpress.com.

Автор петиції також просить Верховний суд провести термінове слухання з цього питання, адже паломництво брацлавських хасидів до Умані, де розташована могила відомого рабина, залишається під питанням через карантинні обмеження. Слухання, на думку укладачів документа, повинно пройти якомога швидше, щоб перепоховати цадика до святкування Рош га-Шана.

У петиції згадуються випадки, коли Ізраїль повертав на батьківщину останки видатних особистостей, а також спроби ізраїльської влади повернути рабі Нахмана.

Новий рік за іудейським календарем хасиди всього світу зустрічатимуть у період з 29 вересня по 1 жовтня. Щорічні культові заходи з нагоди Рош га-Шана відбуваються на могилі цадика Нахмана в Умані та в приміщенні місцевої синагоги, куди в цей час з’їжджаються тисячі хасидів.

Нагадаємо, у серпні Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю закликало офіційний Київ повністю заборонити в’їзд до країни паломників на святкування Рош Ха-Шана в Умані через епідемію коронавірусу. До цього не їхати на паломництво в Умань закликав посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон: «Тора наказує нам залишатися якомога далі від небезпеки», – нагадав він.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко закликав президента Зеленського втрутитись у ситуацію із паломництвом хасидів під час пандемії. А міський голова Умані заявив про готовність заблокувати в’їзди до міста у разі масового приїзду прочан-хасидів.

Джерело: https://ua.news/ua/verhovnyj-sud-yzraylya-obyazal-vyvezty-ostanky-raby-nahmana-yz-umany/?fbclid=IwAR0KajgVpB2n0rI3LgrSQgJN6aXYN5_zeD_oQBUOI5u4Do6cKHFPAt8suXQ