Кінофестиваль «Молодість» у Києві оголосив переможців

В суботу на літньому кіномайданчику під Аркою Дружби народів урочисто нагородили лауреатів 49-й Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

 • Гран-прі фестивалю між собою розділили два фільми. “Особливі прикмети” (Фернанда Валадес, Мексика, Іспанія) досліджує жахіття та суперечності сучасної Мексики. Магдалена вирушає на пошуки сина, який зник на шляху до кордону зі США. По дорозі вона зустрічає Мігеля, молодого чоловіка, якого депортували зі США та який прямує додому.  “Твій хід” (Міріам Верро, Канада) розповідає про двох подруг-дівчат народу інну, які обіцяли одна одній триматися разом. Однак одна з них закохується у білого хлопця та прагне поїхати з резервації, яка стала замалою для її мрій.
 • Приз глядацьких симпатій отримала картина “Двоє” (Філіппо Менеґетті, Франція, Люксембург, Бельгія). Пенсіонерки Ніна і Мадлен десятилітями приховували глибоке і пристрасне кохання. Їхні стосунки опинилися під загрозою, коли вони раптово втрачають здатність вільно ходити одна до одної додому.
 • В національному конкурсі перемогла стрічка “Схрон” Оксани Войтенко. Україна, 1946 рік. Командир повстанського загону Орест разом з вагітною дружиною Євою та кількома бійцями переховується в схроні. Повстанців оточує загін НКВД. Капітан загону ставить Ореста перед вибоом: видати йому Єву чи прийняти нерівний бій.
  Спеціальний диплом журі  отримав “Бульмастиф” Анастасії Буковської, “Прощавай, Свєто” про трансгендера з Омську Насті Канарьової та “Врятуйте мене, лікарю!”Дмитра Грешка про роботу київської бригади швидкої в новорічні свята.
 • В повнометражному конкурсі перемогу здобула картина “Мій ранковий сміх” (Марко Джорджевіч, Сербія). Це фільм про дорослішання, однак його головний герой – не підліток, а 30-річний незайманий Дежан, який живе разом з батьком-п’яничккою та задто турболивою матусею.  Спеціальні дипломи журі отримали “Цілковито нормальна родина” (Малу Рейманн, Данія) та “Біг дітей” (Барбара Отт, Німеччина) – історія мужнього молодого батька, чия любов до власний дітей спонукає його невтомно боротися проти несправедливої бідності.
 • В короткометражному конкурсі найкращим фільмом визнаний “Бульмастиф” (Анастасія Буковська, Україна). Головний герой – ветеран війни Мітя, який намагається повернутися до номального життя. Випадково зустрічає загубленого бульмастифа Роя, який допомагає йому впоратися з важким минулим. Спеціальнйи диплом журі дали стрічкам  “Серед мигдалевих дерев” про непрості сімейні стосунки (Марі Лєфлок, Бельгія) та “Святковий день” (Софія Бост, Португалія), як день народження доньки для її мами раптово псує дзвінок бабусі.
 • В студентському конкурсі найкращим фільмом назвали “Добраніч” (Ентоні Нті, Бельгія, Ґана). Іноземець у Гані отримує завдання від своєї банди: знайти дітлахів для ризикованої оборудки, яка відбудеться ввечері. Поводячи день з енергійними дітьми, він починає сумніватися у своєму рішенні.
  Спеціальний диплом журі отримали “Еллі” про техно-діджейку, яка розривається між бажанням бути з донькою та самореалізацією (Вів’єн Гартманн, Німеччина) та “Душенька” (Барбара Рупік, Польща) – коротка анімація про відправлення душі в потайбічний світ.
 • У програмі кіно для підлітків Molodist Teen Screen перемогла картина”Щ – це щастя” (Джон Шиді,Австралія). Життєрадісна 12-річна дівчина з особливим баченням світу знайомиться з дивним хлопцем, новеньким у школі. Він надихає її помирити батьків.
  Спеціальний диплом журі за найкращу роль дали “Оскар і Ліллі: Там, де нас ніхто не знає” про двох чеченських дітей=біженців з Австрії (Араш Т. Ріагі, Австрія), а спеціальний диплом журі за сценарій – “Клуб потворних дітей” (Йонатан Елберс, Нідерланди).
 • Переможцем програми «Сонячний зайчик»  став “Суховій” (Даніел Ноласку, Бразилія). Герой фільму Сандро живе звичним життям, допоки не зустрічає Майкона. Спеціальний диплом журі отримав “Без образ” про сина вигнанців з Ірану (Фараз Шаріат, Німеччина) та “Лінґва франка” про нелегальну мігантку з Філіппін (Ізабель Сандовал, США, Філіппіни).

Екуменічне журі відзначило студентський фільм Еллі  (Вів’єн Гартманн,Німеччина), короткометражний фільм Бульмастиф (Анастасія Буковська, Україна), повнометражний фільм Пісня без назви (Меліна Леон,Перу, Іспанія, США).
Журі FIPRESCI дало нагороду картині Двоє (Філіппо Менеґетті,Франція, Люксембург, Бельгія).

Джерело: https://vechirniy.kyiv.ua/news/kinofestyval-molodist-u-kyyevi-oholosyv-peremozhtsiv-de-podyvytysya