Кавбуз: новий український овоч з незвичайним смаком

Кавбуз – новий незвичайний овоч, виведений в Інституті молекулярної біології і генетики Національної академії України Анатолієм Івановичем Потопальським. Його назва суто українська і походить дів двох слів: кавун + гарбуз.

Про це повідомляє SEEDS.

У Держреєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні у 2016 році, цю рослину внесено як сорт гарбуза кормового “Кавбуз Здоров’яга”.

Кавбуз може бути помаранчевим, зеленим з смугами, іноді і зовсім без смуг з незвичайним поєднанням запаху гарбуза і трохи кавуна. Плоди його виростають швидко, іноді масою до 16 кг.

Зазначається, що кавбуз невибагливий до ґрунтово-кліматичних умов. В Україні його можна вирощувати практично скрізь. Насіння в продажу достатньо і за цілком доступною ціною. Насіння протягом 20 поколінь зберігає проміжну округлу форму з жовто-коричневим кольором верхнього шару, що нагадує насіння кавуна.

Екзотичний овоч від гарбуза успадкував помаранчевий або білий колір м’якоті і відносно невисоку цукристість (менше ніж у кавуна), та й за зовнішнім виглядом плід кавбуза більше нагадує гарбуз. А від кавуна йому дісталася м’яка, менш щільна, ніж у гарбуза, м’якоть, і темне насіння. За смаком він нагадує одразу обох батьків.

Саме високі смакові якості м’якоті в сирому і готовому вигляді, зокрема свіжовичавленого соку, є основною перевагою кавбуза.

Також, важливою особливістю цієї культури є лежкість, тобто плоди в результаті тривалого (до літа) зберігання не тільки не втрачають своїх корисних якостей, але навіть стають солодшими. Проблеми нестачі вітамінів взимку з цією культурою не буде.

Особлива цінність кавбуза в його лікувальних властивостях, які він не втрачає навіть після термічної обробки. Кавбуз – чемпіон серед овочів за вмістом заліза.
Готують із кавбуза ті ж страви, що з кабачків або гарбуза.

Кавбуз можна використовувати не лише як продукт харчування, а й для профілактики і лікування різних хвороб. Насіння кавбуза, як і гарбуза звичайного, ефективний глистогінний засіб.

Продуктивність домашніх тварин і птиці при годуванні кавбузом також значно підвищується.

Джерело:http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/17537-kavbuz-novyi-ukrainskyi-ovoch-z-nezvychainym-smakom.html