Катастрофа літака МАУ: “Іран не спромігся провести повне та прозоре розслідування”

TEHRAN, IRAN – JANUARY 08: Search and rescue works are conducted at site after a Boeing 737 plane belonging to a Ukrainian airline crashed near Imam Khomeini Airport in Iran just after takeoff with 180 passengers on board in Tehran, Iran on January 08, 2020. All 167 passengers and nine crew members on an Ukrainian 737 plane that crashed near Iran’s capital Tehran early Wednesday have died, according to a state official.
( Fatemeh Bahrami – Anadolu Agency )

Іран скоїв численні порушення прав людини, збивши літак МАУ PS752 а також після смертоносного удару по літаку. Про це йдеться у повідомленні розміщеному на сайті Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Повідомлення представляє аргументи спеціального доповідача Агнес Калламард адресовані уряду Ірану у листі на 45-ти сторінках. Лист вказує, що, серед іншого, уряд Ірану порушив право на життя 176 пасажирів та екіпажу збитого 8-го січня 2020-го року літака.

“Невідповідності у офіційному поясненні здається мають на меті створити максимальне сум’яття та мінімум чіткості. Здається, що вони покликані заплутати та зводити на манівці”, – йдеться у листі спеціального доповідача Агнес Калламард.

“Уряд Ірану твердить, що йому немає що приховувати, але він не спромігся провести повне та прозоре розслідування у відповідності до своїх міжнародних забов’язань. У результаті, чимало питань лишаються невирішеними”.

Як заявляє лист Калламард, офіційна відповідь Ірану щодо події містить низку суперечностей. Наприклад, відсутні пояснення з приводу причин буцімто помилки радара про яку заявили в Ірані, немає пояснень з приводу недотримання іранськими військовими стандартної процедури щодо оцінки цілі, відсутнє пояснення щодо того, як іранським військовим передавалась інформація щодо цивільних літаків. Також у листі твердиться, що всупереч заявам Ірану, підрозділ, який здійснив удар по літаку мав 45, а не 10 секунд для ухвалення рішення.

“Не було надано жодної інформації щодо того, чому інші літаки, які піднімались у повітря цієї ночі не стали ціллю”, – також відзначає лист.

Повідомляється, що раніше спеціальний доповідач Джаваід Рехман озвучив занепоєння з приводу переслідування, вклчюно із погрозами життю, родинам, які домагаються справедливості для жертв збиття рейсу PS752.

Джерело: “Голос Америки”