Кабмін задумав суттєво знизити зарплату київським учителям

Уряд, що знаходиться в страшенному бюджетному колапсі, вирішив економити на бюджетниках. Зокрема, Кабмін розробив проект постанови «Про удосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери». Цей проект призведе до суттєвого зниження і так невеликих зарплат учителів, бібліотекарів, вихователів дитячих садків та інших працівників освіти.

Так, якщо цей документ таки приймуть, працівники сфери освіти, будуть недоотримувати відразу кілька сотень гривень. Уряд планує скасувати надбавку за престижність праці педагога – це економія від 294 до 361 грн. на кожному вчителі. Також планується скасувати надбавку за педагогічні звання (близько 150 грн.) і т.д. Лишиться тільки гола ставка, яка зрідка дотягує до прожиткового мінімуму.

Цей законопроект особливо сильно вдарить по столичним вчителям, котрі отримували 20% надбавки до зарплати. А також повністю обезцінює наукові ступені та вчені звання. Також потужний удар буде нанесено працівникам бібліотек, позбавляючи їх 50% надбавки, а також вихователям дитячих садків, утворюючи зрівнялівку в зарплатах, без тарифної сітки за рівнем педагога.

Нагадаємо, що за останні два роки, незважаючи на темпи інфляції, працівникам усієї бюджетної сфери не було суттєво піднято заробітну плату. А на даний час починається зворотній процес у бік зниження зарплати, в той час, як уряд продовжує декларувати «покращення» та «світле майбутнє».

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply