ІЗРАЇЛЬСЬКІ АРХЕОЛОГИ ЗНАЙШЛИ БУДИНОК АПОСТОЛА ПЕТРА

Фото: archaeologynewsnetwork

В ході проведення розкопок в Галілеї ізраїльські археологи виявили руїни стародавньої візантійської церкви, яка, ймовірно, була зведена на місці будинку апостолів Петра і Андрія.

Археологічні розкопки проводилися недалеко від Галілейського моря на місці, де раніше розташовувалася рибальське село Вифсаїда.

Згідно з Євангелієм від Іоанна в ній народилися апостоли Петро і Андрій. Як повідомив керівник експедиції Мордехай Авіам з Кінеретского академічного коледжу, отримані результати узгоджуються з даними розкопок, проведених раніше в сусідньому Ель-ар, повідомляє Archaeology News Network.

Вчені вважають, що знайшли не тільки місце розташування Віфсаїди, а й місце, де розташовувався будинок апостолів. На їхню думку, на це вказують залишки візантійської церкви, знайдені в ході розкопок. Близько 725 року її відвідав, а потім і описав баварський єпископ Айштета Віллібальд. Він і вказав, що церква була побудована на місці будинку Петра і Андрія.

Що стосується Віфсаїди, то її місце розташування було описано ще в I столітті нашої ери римським істориком Флавієм Йосипом Флавієм. За словами Авіама, виявлена церква відповідає опису Віллібальда, а місце її розташування відповідає опису Флавія.

“На даний момент ми розкопали лише одну третину об’єкта, але вже точно знаємо, що це була візантійська церква, – каже авіамостів. – На це вказує планування споруди, виявлені в ній візантійські дати, типові мозаїчні підлоги і інше”. За його словами, між Капернаумом і Курсі є тільки одне місце, що відповідає описам Віллібальда, зробленому в VIII столітті. “І ми його знайшли”, – резюмує Авіам.

https://lenta.ua/ua/izrayilski-arheologi-znayshli-budinok-apostola-petra-foto-19685/