Іран підтримав переговори щодо України без участі рф

Влада Ірану підтримала мирні переговори щодо України, які пройдуть у Саудівській Аравії без участі російської сторони. Про це заявив офіційний представник МЗС Ірану Насер Канані Чафі, повідомляє GuildHall із посиланням на Fars.

За його словами, Тегеран вітає «будь-які дії та ініціативи щодо політичного врегулювання» війни. “Ми вважаємо, що це є єдиним рішенням”, – заявив він.

Нагадаємо, як стало відомо, Саудівська Аравія хоче провести переговори між країнами Заходу, Україною та країнами, що розвиваються. Зустріч запланована на 5 та 6 серпня у Джідді.

Суперечка між Іраном та ОАЕ щодо суверенітету над трьома островами в Перській затоці змусила іранських офіційних осіб сумніватися у союзі Тегерана з Москвою.

Питання про острови досить давно фігурує у заявах Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ), але Іран різко та жорстко відреагував на заяву РСАДПЗ та росії від 11 липня, в якій було сказано, що «міністри підтримали ініціативи ОАЕ щодо досягнення мирного врегулювання питання про островах за допомогою двосторонніх переговорів чи процесу у Міжнародному суді».

Безумовно, Іран і росія мають безліч точок дотику, наприклад, загальну конфронтацію стосовно Заходу і США. Але їхні відносини все ще залишаються обмеженими і заснованими насамперед на обставинах, що склалися. Іран допомагає росії у війні проти України, а рф надає Ірану деякі інвестиції. Але зараз перед Іраном виникла загроза продовження ключових обмежень, накладених на балістичну програму через співпрацю з Москвою і, не виключено, що Тегеран вже задумався над тим, що Москва ніколи не буде надійним союзником, незважаючи на вигоду хороших і стабільних відносин з нею.

Джерело: “Інформаційний спротив”