Інтерпол не шукає Януковича через брак доказів кримінальної вини екс-президента

Інтерпол не поспішає оголошувати в міжнародний розшук екс-президента України до одержання доказів кримінального характеру провини Януковича

Інтерпол не шукає екс-президента України Віктора Януковича через брак доказів вини екс-президента, пише Deutsche Welle. Як пише видання, з огляду на те, що статутом Міжнародної кримінальної поліції заборонено втручання в справи політичного характеру, Інтерпол не поспішає оголошувати в міжнародний розшук екс-президента України до одержання доказів кримінального характеру провини Януковича.

“Очевидно, доведена його вина може бути тільки після того, як справа пройде через суд”, – прокоментував стан справ директор українського бюро Інтерполу Ігор Неволя. Тієї ж думки і голова комітету з питань боротьби зі злочинністю і корупцією у Верховній Раді Геннадій Москаль: “Інтерпол вимагає обов’язкового рішення суду. А тут, наскільки я знаю, є лише рішення про доставку його в суд для застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою”.

Для доказової бази необхідні свідчення тих, кому Янукович безпосередньо віддавав накази, вважає Москаль. За його інформацією, всі ці люди вже розбіглися і перебувають у тому ж колі, що і Янукович”.

“Якщо ми подали матеріали в Інтерпол без показань цих людей, які були присутні, а просто повідомили, що такого числа відбулася нарада, а такого числа були присутні такі-то люди, то організація буде вимагати надати хоча б протокол допиту однієї людини, яка вказується”, – пояснив Москаль.

Без цих свідчень Інтерпол ніколи не оголосить Януковича в розшук.

“Для українського правосуддя і для українського слідства він недоступний”, – резюмував Москаль. Нагадаємо, в березні Віктор Янукович з’явився у базі розшуку МВС України.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply