Іногородніх пенсіонерів та інвалідів більше не пустять у київське метро

У столичному метрополітені роз’яснили, що не всі категорії пільговиків мають право на безкоштовний проїзд.

Так, згідно з діючим законодавством, українським пенсіонерам за віком надано право безкоштовного проїзду в наземному міському транспорті загального користування, а от у метро і таксі – потрібно платити. Виняток з цього правила – пенсіонери-кияни. Столичних бабусь та дідусів безкоштовно пускають у метро по «Картці киянина» та пенсійними посвідченнями, виданими в Києві.
Водночас ветеранів праці пустять безкоштовно незалежно від прописки. Для цього треба пред’явити черговому біля турнікетів оригінал посвідчення «Ветеран праці України».

Ситуація з проїздом людей з особливими потребами також неоднозначна. За законом інваліди першої та другої груп можуть користуватися безкоштовно лише наземними видами громадського транспорту, а в метро без грошей пускають лише з інвалідністю по зору і з ураженням опорно-рухового апарату.

Але і з цього правила є виняток: усім інвалідам I і II груп, які отримують пенсії з інвалідності та мають стаж роботи не менше 15 років, надано право отримати посвідчення ветерана праці, а разом з ним – і пільговий проїзд у метро. Також безкоштовним є проїзд для всіх інвалідів-киян.

Діти з багатодітних сімей, за законом, також мають право безкоштовного проїзду в метро. Щоправда, така пільга не поширюється на їхніх батьків. Але, згідно з нормами програми «Турбота» на 2011-2015 роки, одному з батьків багатодітної сім’ї можна їхати безкоштовно, якщо він є киянином.

Оскільки дія рішення не поширюється на мешканців інших міст, які відносяться до вище зазначених категорій, виникають непорозуміння між працівниками контрольних пунктів і пасажирами при пред’явленні ними посвідчень, виданих не у столиці.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply