Інформує Держекоінспекція

З початку війни для розрахунку збитків довкіллю, завданих окупантами, фахівці ДЕІ розробили 5 спеціальних методик, 2 з яких вже чинні

Важливим напрямком роботи фахівців ДЕІ є розробка спеціалізованих методик, що дозволяють здійснювати розрахунок збитків, завданих довкіллю. На жаль, з початком війни, виникла потреба у  розробці нормативно-правових актів, що які можна застосовувати у сучасних реаліях та в умовах воєнного часу, адже до 24 лютого 2022 року Україна не мала подібного досвіду.

Державні інспектори відповідно до ресурсних напрямків здійснюють розробку таких методик і станом на 17 серпня маємо такий результат:

– розроблено та направлено у Міндовкілля проєкт наказу «Про затвердження Методики визначення шкоди та збитків, завданих навколишньому природному середовищу внаслідок самовільного користування надрами внаслідок збройної агресії Російської Федерації»;

– розроблено та  направлено у Міндовкілля проєкт наказу  «Про затвердження Методики визначення збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу в межах територіального моря, виключної морської (економічної) зони та внутрішніх морських вод України  в Азовському та Чорному морях». Наразі акт на погоджені у Державної регуляторної служби України.

– розроблено та погоджено Міндовкіллям проєкт наказу «Про затвердження Методики визначення шкоди та збитків, завданих територіям та об’єктам природно-заповідного фонду внаслідок збройної агресії Російської Федерації».  Документ направлено для погодження в установленому порядку до Державної регуляторної служби України та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. На даний час до проєкту нормативно-правового акту отримано зауваження та  вносяться правки.

Інформуємо, що фахівцями ДЕІ вже:

  • розроблено Методику визначення розмірів шкоди завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану (затверджено наказом Міндовкілля від 4 квітня 2022 року №167, зареєстровано у Мін’юсті 11.04.2022 за №406/37742).
  • розроблено Методику розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди (затверджено наказом Міндовкілля від 13 квітня 2022 року №175, зареєстровано у Мін’юсті 16.04.2022 за №433/37769).

Працюємо на перемогу!