Ідея щодо дефолту годиться для “бариг” та “кидал”

Заява олігарха Ігоря Коломойського про необхідність оголошення в Україні дефолту – погана порада для будь-якого президента. Тоді доходи простого населення впадуть, у виграші будуть лише мільярдери – ціни на державні активи знизяться у рази.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив економіст, банкір, професор, ректор МІБ Олександр Савченко.

Він наголосив: зараз заява олігарха Ігоря Коломойського щодо оголошення в Україні дефолту – погана порада для президента будь-якої держави.

«Це дуже шкідлива теза. Це порада для «баргиг», «кидал», які беруть кредити і не розплачуються», – заявив Савченко.

Водночас він зазначив: головними бенефіціарами дефолту будуть мільярдери, тоді як доходи простого населення впадуть на 4-5%.

«Коли відбувається дефолт, ВВП падає на 4-5% десь приблизно 2-3 роки, йде девальвація національної валюти, реальні доходи впадуть у кращому випадку на 4-5%. Однак, знизяться і ціни на наші активи. Можна буде вдвічі дешевше купити завод, який виставляється на приватизацію. Хто його купуватиме в умовах дефолту? Звичайно наші мільярдери і монополісти», – зазначив експерт.

Тож він підкреслив: такі поради сприймає, як образу для президента та професіоналів.

«У нас є шанси вийти з цієї складної ситуації. Якщо пан Зеленський дійсно програє, не зможе розбити цю систему і створити нову, тоді може пан Коломойський і буде правим. Однак це може статись не раніше, як через два роки», – підкреслив Олександр Савченко.

Як повідомлялось раніше, олігарх Ігор Коломойський

Греція, як приклад: Коломойський радить Зеленському оголосити в Україні дефолт
заявив, що Володимир Зеленський повинен наслідувати приклад Греції і відхилити програму Міжнародного валютного фонду або піти в дефолт за зовнішнім боргом.

Водночас низка експертів виступила проти такої ідеї, наголошуючи, що в України та Греції – зовсім різні позиції, а

Україна – не Греція, або Які будуть наслідки дефолту
«дефолт – це свідома відмова від репутації».

Джерело: https://zik.ua/news/2019/05/27/porada_dlya_baryg_i_kydal_bankir_rozkrytykuvav_defoltni_idei_kolomoyskogo_1580713