Холодних зим на Землі більше не буде – вчені

Рівень вуглекислого газу на Землі виявився рекордно високим за останні 15 мільйонів років

Останні 20 років були найспекотнішими за всю історію метеоспостережень в історії людства. Більш того, за останні п’ять щорічно встановлюються спекотні рекорди по всій земній кулі і це тільки початок, повідомляють в Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Це моторошна тенденція до прискорення потепління.

Кліматолог Саймон Доннер з Університету Британської Колумбії, який займається дослідженням антропогенної зміни клімату, стверджує, що за останні двадцять років було встановлено вдвічі більше жарких рекордів, ніж холодних: 21 тисяча рекордних денних максимумів проти 11 тисяч рекордних мінімумів. Найхолодніша епоха на Землі закінчилася майже століття тому – в період між 1884 і 1929 роками, а найхолодніший рік був зафіксований в 1904 році.

З початку промислової революції, вчені відзначають щорічне підвищення глобальної температури – за століття вона піднялася на 1 градус за Цельсієм. Потужні парникові гази, які утримують тепло, зігрівали планету протягом століть, але за останні 40 років ця тенденція прискорилася і стала особливо помітною через людський фактор. Це наслідок простої фізики, зрозумілої з XIX століття: ще в кінці 1880-х років в повітрі був набагато нижчий рівень вуглекислого газу. Сьогодні рівень вуглекислого газу, ймовірно, найвищий за останні 15 мільйонів років.

Глобальне потепління може незабаром настільки змінити клімат, що людство в майбутньому більше не побачить суворих сніжних зим.

https://ukr.segodnya.ua/lifestyle/science/holodnyh-zim-na-zemle-bolshe-ne-budet-uchenye-1219550.html