Хіміки придумали, як робити папір з гною

Зазвичай папір виготовляється з целюлозних волокон, отриманих з деревини. Між тим необхідну целюлозу для виробництва паперу в країнах, де не так багато дерев, можна отримати і з інших джерел. Нещодавно хіміки з’ясували, що таким джерелом може служити гній слона або корови. І вчені навіть розробили спосіб виготовлення паперу з такої сировини.

На думку дослідників, в регіонах, де знаходиться велика кількість фермерських тварин (корови), переробка гною в паперову продукцію може стати дешевим і екологічно безпечним способом позбавлення від сільськогосподарських відходів.

Вперше така ідея прийшла професору Олександру Бісмарку (Alexander Bismarck) з Віденського університету, коли він побачив, як кози їдять суху траву на острові Крит.

«Тварини їдять низькосортну біомасу, що містить целюлозу, жують її і піддають впливу ферментів і кислоти в шлунку, а потім виробляють гній, — говорить він. – В залежності від виду тварини до 40 відсотків цього гною – це целюлоза, яку легко отримати».

Ця думка спонукала Бісмарка і його колег почати експериментувати з кінським, коров’ячим і слонячим гноєм. Вони розробили недорогий процес, в ході якого гній спочатку обробляється розчином гідроксиду натрію з метою часткового видалення органічного полімеру лігніну поряд з іншими непотрібними компонентами – білками і мертвими клітинами.

Потім отриману масу відбілюють за допомогою гіпохлориту натрію, щоб видалити частину лігніну і надати їй білий колір.

Після чого залишки результату хорошого обіду тварин використовуються для створення паперу, на якому можна писати, або ж використовувати для інших застосувань — фільтрації стічних вод перш, ніж вони знову будуть випущені в навколишнє середовище, або зміцнення полімерних композитів.

Процес не тільки використовує відходи, але і вимагає менше енергії і менше хімічних обробок, ніж виробництво паперу на основі деревини. Причина в тому, що тварини вже подрібнили і частково переварили сировину.

Крім того, видалений лігнін може використовуватися в якості добрива або навіть для виробництва палива (наприклад, біогазу).+

Результати дослідження були представлені на 255-му Національних зборах та виставці Американського хімічного товариства. До речі, там же вчені розповіли про спосіб виготовлення морозива без всяких недоліків: воно буде танути набагато повільніше.

http://cikavosti.com/himiki-pridymali-iak-robiti-papir-z-gnou/