Грузія не збирається вводити санкції проти росії

Грузія не збирається запроваджувати санкції проти Росії, незважаючи на свій статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, заявив новий грузинський прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе на пресконференції в Брюсселі після закінчення засідання Ради асоціації ЄС – Грузія у вівторок, 20 лютого.

“Коли йдеться про нашу політику щодо санкцій, ми займаємо дуже чітку позицію: ми не запроваджуємо санкцій, і в нас є дуже сильні аргументи щодо цього. Водночас Грузію не використовують для обходу санкцій, тож це дуже тверда політика, якої ми дотримуємося, і ми маємо намір і далі рухатися в тому ж напрямку”, – сказав він.

При цьому прем’єр запевнив, що Грузія активно підтримує Україну “через особливу дружбу, яка існує між грузинським і українським народами”,  зокрема “потужною гуманітарною допомогою”.

На запитання про заяви Кобахідзе щодо нібито намірів України відкрити “другий фронт” у Грузії прем’єр відповів: “На жаль, було кілька заяв щодо другого фронту, зроблених високопоставленими чиновниками українського уряду, – це секретар Ради національної безпеки України, радник президента, що вельми прикро”.

Водночас верховний представник ЄС із закордонної та безпекової політики Жозеп Боррель на запитання про “другий фронт” відповів, що ніхто не розглядає це всерйоз. “Я не бачу жодних закликів до цього з боку України або будь-кого ще”, – зазначив він.

Джерело: Deutsche Welle