Громадяни РФ в’їжджатимуть в Україну лише за закордонними паспортами

Відповідну постанову «Про зупинення дії окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації» підписав Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє Урядовий портал.

Яценюк наголосив на необхідності посилення контролю на українсько-російському кордоні і «запровадження європейських правил перетину державного кордону, в тому числі громадянами Російської Федерації».

Глава уряду також зазначив, що Кабмін ухвалив постанову про зупинку дії окремих положень угоди між Україною і Російською Федерацією про безвізові поїздки громадян України і РФ.

«Ми вилучаємо внутрішній паспорт і свідоцтво про народження як підставу для перетину українського державного кордону», – наголосив Яценюк.

Положення щодо решти зазначених у двосторонній угоді документів громадян РФ для в’їзду на територію України, наприклад, дипломатичний та службовий паспорт, залишаються чинними.

Яценюк нагадав, що президент Росії Володимир Путін «просив перейти на перетин державного кордону виключно за закордонними паспортами».

«Що ж, ми його прохання почули. Тепер необхідно, щоб російські громадяни, як і просив Володимир Путін, користувалися виключно закордонними паспортами», – зауважив він.

За словами Прем’єра,  такий крок дасть змогу суттєво посилити контроль на кордоні  та забезпечити інтереси національної безпеки України.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply