Попов, реконструкція, проспект перемоги, ремонт

Громада наполягає на реформуванні самоврядування: поверніть Києву райради

Громадські активісти виборюють право на  існування райрад у Києві: представники «Муніципальної ліги Києва» розпочали збір підписів під зверненням до Київської міської ради з ініціативою прийняти рішення згідно якого будуть утворенні районні в місті Києві ради та реорганізовано управління районами міста Києві.

Як зазначають у громадській організації, відповідно до чинного законодавства, члени ініціативної групи мають намір зібрати під зверненням понад 1000 підписів киян . Після збору підписів, місцева ініціатива у вигляді проекту  рішення «Про управління районами міста Києва» буде передана до Київради та має бути в обов’язковому порядку розглянута на відкритому засіданні  Київської міської ради.

«Чи правильним є  централізація влади у місті-мегаполісі  в руках  120 депутатів? Якщо ми говоримо про вплив громадськості на політичні процеси, то необхідно відновити дієвий механізм такого впливу,  забезпечити належне управління районами у місті Києві та реалізацію прав територіальних громад районів на місцеве самоврядування. – вважає  голова ГО «Муніципальна ліга Києва» Олександр Федоренко. – Місцева ініціатива розвиватиметься тільки за умови невідірваності обранців від своїх виборців, від обізнаності ними проблематики громади  -у жителів Нивок та Троєщини можуть бути різні локальні проблеми –та від готовності її  вирішувати».

У проекті рішення, підготованому громадськими активістами, депутатам пропонується призначити перші вибори до районних рад у останню неділю жовтня 2015р, одночасно з проведенням чергових місцевих виборів.

Збір підписів проводитимуть громадські активісти у всіх районах Києва у місцях громадського скупчення.

Дану ініціативу у громадській організації називають вимушеним кроком, оскільки проект рішення про відновлення районних депутатських рад та про  вибори до них Київрада, депутатами був відкладений від розгляду на невизначений час.

 На даний час, Конституція України (ст. 140) визначає, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою як безпосередньо, так і  через органи місцевого самоврядування. Однією із форм здійснення місцевого самоврядування безпосередньо територіальною громадою є місцева ініціатива.

Згідно ст. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд в раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання віднесеного до відання місцевого самоврядування

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply