ГПУ готує матеріали в Гаагу стосовно причетності бойовиків до злочинів проти людяності

Генеральна прокуратура України до кінця квітня передасть Кабміну матеріали для звернення до Міжнародного кримінального суду (так званий “Гаазький трибунал”) для притягнення до відповідальності керівництва Росії та лідерів бойовиків за злочини проти людяності.

Про це у понеділок, 27 квітня, розповів заступник генпрокурора України Віталій Касько, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Відповідно до заяви Верховної Ради уряд разом з Генпрокуратурою готує доказову базу, матеріали для звернення до Гаазького трибуналу для того, щоб Гаазький трибунал розслідував злочини, які, ми вважаємо, були вчинені керівництвом РФ, так званих “ЛНР” і “ДНР” в Криму та на сході України,
— заявив він.

Заступник генпрокурора наголосив, що з матеріалами наразі знайомляться міжнародні експерти, після чого ГПУ передасть їх уряду.

“Як я і обіцяв, ці матеріали до кінця місяця будуть в уряді”, — зазначив Касько.

Він уточнив, що, відповідно до процедури, для відкриття провадження спочатку потрібне звернення або глави держави, або уряду, або міністра закордонних справ.

“На сьогоднішній день є заява Верховної Ради та підготовлені всі матеріали Мін’юстом і МЗС для адміністрації президента, щоб він (президент України Петро Порошенко — “24”) підписав відповідну заяву”, — пояснив Каськів.

До слова, Генеральна прокуратура України пред’явила підозри у розкраданні державного майна 14 з 18 екс-чиновникам України часів Януковича, які перебувають у “чорному списку” ЄС.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply