Гостиний двір руйнується…

Гостиний двір, який на сьогодні перебуває в державній власності, знаходиться в аварійному стані. Затягувати із його відновленням більше не можна – об’єкт потребує проведення термінових протиаварійних робіт.

Про це повідомив  в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.
Чиновник нагадав, що Шостий апеляційний адміністративний суд своєю постановою від 28 січня 2021 року залишив без задоволення апеляційну скаргу Фонду державного майна України та таким чином підтвердив його зобов’язання укласти охоронний договір на Гостиний двір і провести протиаварійні роботи на пам’ятці.
“Ми не можемо більше відтерміновувати відновлення Гостиного двору! Нескінченні суди мають нарешті завершитись, адже у тому вигляді, у якому об’єкт є сьогодні, його залишати не можна! Кияни вже занадто довго чекають на цей громадський простір”, – наголосив Валентин Мондриївський.
Він додав, що колегія суддів зазначила, що на момент винесення припису юридичну відповідальність за належне утримання та збереження будівлі-пам’ятки архітектури “Гостиний двір”  із моменту державної реєстрації несе виключно власник – держава в особі Фонду державного майна України.
«Керівництво столиці неодноразово заявляло про готовність прийняти будівлю на баланс та привести її в належний стан. А поки Гостиний двір руйнується, перебуваючи в державній власності, Міністерство культури продовжує блокувати передачу пам’ятки до комунальної власності», – прокоментував Валентин Мондриївський.
В той же час директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк
нагадав, що Фонд держмайна отримав від Департаменту припис щодо укладання охоронного договору на Гостиний двір ще в січні 2020 року. Терміни його виконання – десять днів із моменту отримання, проте до сьогодні вимоги припису Фондом не виконані. Судами ж першої та апеляційної інстанції відмовлено в зупиненні дії припису на період розгляду цієї справи.
Нагадаємо,  у Зеленського вирішили, що Гостиний двір почекає, і не виділили грошей. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам.