Головний санітарний лікар пропонує змінити Конституцію. Бо для нього “в Китаї – краще”

Пандемія коронавірусу – це тільки перша глобальна загроза, з якою стикнулася Україна. Такі речі будуть повторюватися, і потрібно на ці випадки мати готову законодавчу базу. Про це заявив заступник Міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю ресурсу “Новое время”, опублікованому в середу, 15 квітня.

Зміни, які слід внести в Конституцію, за словами Ляшка, мають надавати змогу владі вживати жорстких, але необхідних заходів під час епідемій. Ми маємо розписати відповідні законодавчі акти, – сказав головний санітарний лікар.

Ляшко навів приклад Китаю, де громадян просто примусили виконувати вказівки влади і епідемію успішно локалізували. Решта країн, зокрема Італія, довго не наважувалася піти на подібні кроки.

Віктор Ляшко зазначив: якби Україна не пішла на карантин, то на 12 квітня мала б не 3,3 тисячі офіційно зареєстрованих випадків коронавірусу, а близько 17 тисяч. Він також наголосив, що дуже важливо додержати умов карантину на Великдень, інакше доведеться готуватися до величезного стрибка захворюваності.

Джерело: https://aspi.com.ua/news/politika/konstituciyu-ukraini-potribno-zminyuvati-cherez-koronavirus-lyashko