Глобальне потепління може стати апокаліпсисом на Землі до 2050 року

Двадцять днів смертельної спеки в рік. Зруйновані екосистеми. І більше мільярда людей вимушених переселенців. Все це ймовірні сценарії, які можуть збутися до 2050 року, якщо не будуть вжиті швидкі й радикальні заходи щодо стримування зміни клімату. До такого висновку прийшли автори доповіді Національного центру відновлення клімату в Мельбурні, передає CNN.

Документ, підготовлений центром, є не науковим дослідженням, а спробою моделювання майбутніх сценаріїв на основі існуючих досліджень. Він малює похмуре майбутнє, в якому більше мільярда людей змушені покинути свої будинки, виробництво продуктів харчування падає, а деякі з найбільш густонаселених міст світу залишаються частково покинутими.

У передмові до звіти Кріс Баррі, адмірал у відставці і колишній глава австралійських сил оборони, пише, що «після ядерної війни глобальне потепління, викликане діяльністю людини, є найбільшою загрозою людського життя на планеті».

Згідно з доповіддю, майбутнє є однією з потенційних глобальних катастроф.

Автори, Девід Спратт і Іен Данлоп, попереджають, що зміна клімату в даний час являє собою «середньострокову загрозу для людської цивілізації».

Вони спираються на існуючі наукові дослідження і планування сценаріїв», щоб передбачити, що якщо глобальна температура підвищиться на 3 градуси Цельсія до 2050 року, 55% населення світу на 35% його території буде відчувати більше 20 днів смертельної спеки в рік «за порогом виживання людини».

При такому сценарії багато екосистем, включаючи екосистеми Арктики, тропічних лісів Амазонки і системи коралових рифів, зруйнуються.

У Західній Африці, тропічній Південній Америці, на Близькому Сході і в Південно-Східній Азії буде більше 100 днів у році смертельної спеки, що призведе до переміщення більше 1 мільярда людей.

Виробництво продуктів харчування буде падати через «катастрофічного скорочення популяцій комах, занадто спекотної погоди і хронічної нестачі води. Автори стверджують, що при нестачі продовольства ціни будуть стрімко рости.

Підвищення рівня моря змусить людей покинути деякі райони Мумбаї, Джакарти, Гуанчжоу, Гонконгу, Хошиміну, Шанхаю, Бангкока і Маніли, а також інших міст. Близько 15 мільйонів людей в Бангладеш будуть переміщені.

«Соціальні наслідки варіюються від посилення релігійного фанатизму до прямого хаосу», — йдеться у звіті.

http://aspekty.net/2019/globalne-poteplinnya-mozhe-stati-apokalipsisom-na-zemli-do-2050-roku/