Глава Пентагону скликає третю зустріч “Рамштайн” щодо озброєння України

Міністр оборони США Ллойд Остін скликає 15 червня третю очну зустріч представників Контактної групи з питань оборони України.

Про це повідомляється на сайті Пентагону.

“Міністр оборони Остін знову запросив міністрів оборони і начальників генеральних штабів з усього світу для обговорення поточної кризи, що триває в Україні”, — йдеться в анонсі заходу.

Зустріч відбудеться у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. На ній планують обговорити потреби української армії у зброї та боєприпасах для протистояння російській агресії.

Що відомо

  • 26 квітня на авіабазі “Рамштайн” у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони 40 країн, метою якої було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • Як заявила після зустрічі тодішня речниця Білого дому Джен Псакі, понад 30 країн зголосилися виділити більш як п’ять мільярдів доларів для надання військової допомоги Україні в її протистоянні з Росією.
  • За підсумками другої зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка відбулася 23 травня, близько 20 країн погодилися надати додаткову безпекову допомогу Україні. Зокрема, Данія зголосилась передати Україні протикорабельні ракети Harpoon для захисту її берегів, а Чехія — гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.

Джерело: “UA: Cуспільне мовлення”