Гігантський айсберг відколовся від шельфового льодовика Антарктиди

З’явилися перші кадри гігантського айсберга, розміром з Лондон, які демонструють вражаючі масштаби цього масивного шматка льоду, від якого перехоплює подих. На кадрах, зроблених вченими з Британської антарктичної служби (BAS), видно, як айсберг плаває в морі Ведделла біля узбережжя Антарктиди.

Айсберг, розмір якого оцінюється приблизно в 1270 квадратних кілометрів (490 квадратних миль), відколовся від антарктичного шельфового льодовика в лютому 2022 року. Кадри були зняті групою вчених, які вивчають наслідки зміни клімату на антарктичному континенті.

На відео видно, як айсберг височіє над морем, а по його поверхні проходять глибокі сині тріщини та хребти. Це приголомшливе видовище, яке слугує нагадуванням про величезну силу природи.

Однак гігантський айсберг також підкреслює тривожну тенденцію танення льоду в Антарктиді. Оскільки температура продовжує зростати через зміну клімату, антарктичний льодовиковий щит втрачає лід з тривожною швидкістю. За оцінками БАС, льодовиковий щит втрачає близько 219 мільярдів тонн льоду на рік, що сприяє підвищенню рівня моря в усьому світі.

Очікується, що гігантський айсберг не становитиме безпосередньої загрози судноплавним шляхам, оскільки наразі він знаходиться у віддаленому районі моря Уедделла. Однак танення льоду в Антарктиді викликає серйозне занепокоєння вчених і політиків, які працюють над пошуком рішень для пом’якшення наслідків зміни клімату.

Насамкінець, хоча кадри гігантського айсберга є приголомшливим видовищем, вони також слугують суворим нагадуванням про нагальну необхідність вирішення проблеми зміни клімату. Танення льоду в Антарктиді є глобальною проблемою, яка вимагає негайних дій, і кожен з нас повинен взяти на себе відповідальність і працювати заради сталого майбутнього нашої планети.

 

Джерело: NNews.com.ua