Генсек НАТО: війна, скоріш за все, закінчиться за столом переговорів

Російсько-українська війна, швидше за все, закінчиться за столом переговорів, і для того, щоб Україна досягла прийнятного результату за цим столом, вона має бути сильна на полі бою. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу на панелі в Давосі, передає кореспондент УНН.

Так, у Генсека поцікавилися, яким на його думку є найкращий спосіб запобігти війні між НАТО і росією – забезпечити поразку росії у війні з Україною, або забезпечити росії можливість відступу через дипломатичні переговори.

«Я думаю, що найкращий спосіб запобігти ескалації – це щоб путін зупинив війну. Якщо цього не сталося, то найкращий спосіб діяти – це, по-перше, бути дуже твердим, зробити так, щоб не було жодних підстав вважати, що він може напасти на будь-яку країну НАТО без повної відповіді з боку Альянсу», – відповів Генсек.

«Тому що поки це є зрозумілим – нападу не буде», – вважає він.

Столтенберг заявив, що НАТО – це «найсильніший військовий альянс у світі» з 50% світової військової сили і 50% світової економічної сили.

Так, він наголосив на важливості солідарності НАТО, а також демонстрації збільшення присутності сил Альянсу в Європі.

«Це не виграє війну в Україні, але це запобігатиме її ескалації на територію НАТО», – каже чиновник.

Потім, за його словами, нам потрібно підтримати Україну, допомогти їй «досягти такого результату на полі бою, який дозволить домовитись за столом переговорів».

Цитата

«Ця війна, швидше за все, закінчиться за столом переговорів. Питання у тому, як і коли. І тому ми знаємо, що для того, щоб Україна досягла прийнятного результату за столом переговорів, вона має бути сильною на полі бою. І тому це не “підтримка військового, або переговорне рішення”. Переговорне рішення, яке може бути прийнятним для України, буде досягнуто лише в тому випадку, якщо вони матимуть сильну військову позицію на полі бою», – підсумував Генсек.