Генасамблея ООН ухвалила резолюцію проти мілітаризації Криму

Генеральна асамблея ООН у понеділок, 7 грудня, ухвалила резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів”.

Як передає “Укрінформ”, документ підтримали 63 держави, проти проголосували лише 17, разом із Росією.

У тексті резолюції, зокрема, йдеться, що окупація Криму з боку Російської Федерації шкодить архітектурі міжнародної безпеки й режиму контролю над озброєнням, у тому числі здатному нести ядерні заряди.

У документі засуджується факт зведення російських баз у Криму. Крім того, резолюція містить заклик до Росії припинити військову підготовку дітей, які проживають на Кримському півострові, з перспективою подальшої служби в збройних силах Росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сьогодні виступив з офіційною заявою, у якій назвав голосування ГА ООН за резолюцію щодо Криму “новим елементом зростаючого правового тиску на Росію”.

“Ухвалення резолюції свідчить про те, що мілітаризація Криму, яка здійснюється Російською Федерацією як державою-окупантом, залишається в центрі уваги міжнародного співтовариства, що розглядає перетворення Криму на величезну військову базу як пряму загрозу безпеці й стабільності в регіоні”, – наголосив урядовець.

За його словами, документ підтверджує, що окупація Криму є порушенням міжнародного права, а також те, що окуповані території мають бути невідкладно повернуті під контроль України.

Джерело: Новинарня