“Франкофонія” подарує киянам цікаві зустрічі і концерти

“Дні Франкофонії в Україні” – це міжнародний фестиваль, що об’єднує шанувальників франкомовної культури та мистецтва в усьому світі. В Києві він розпочався концертом “Море музики та крапля поезії” та триватиме до кінця березня.

Фестиваль започаткований Міжнародною організацією Франкофонії (МОФ), яка була створена 20 березня 1970 року з підписання Ніамейського договору. З часів створення МОФ 20 березня відзначають як Міжнародний День Франкофонії, і всі закохані у французьку мову та є прихильниками цінностей, які пропагує Франкофонія, беруть участь у різноманітних культурно-мистецьких та освітніх заходах, що проходять у Франції та в усьому світі.

В Україні фестиваль проводять посольства Бельгії, Канади, Франції, Швейцарії, Французький інститут в Україні та мережа “Альянс франсез в Україні” з метою популяризації франкомовної культури та французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини та підтримки культурної різноманітності.

В українській програмі заплановані численні заходи, де щось цікаве зможуть знайти для себе всі поціновувачі мови та культури: вечори музики та поезії, виставки фотографій та військових раритетів, зустрічі та лекції з провідними фахівцями франкомовного світу, ніч музики і танців у стилі «френч мікс» від французьких діджеїв, показ фільму про відомих франкомовних українців та багато іншого.

 

ПРОГРАМА “ДНІВ ФРАНКОФОНІЇ У КИЄВІ”

Виставка. Бельгійський автобронедивізіон в Україні під час Першої Світової війни.

Між 1915 та 1918 роками Бельгійський автобронедивізіон в Україні, який був на дуже високому технологічному рівні для тієї епохи, був розміщений на Заході України та у Києві, до його повернення  (в Бельгію) через Сибір та США. Сьогодні ці експонати представлені у Києві, що дає змогу ще раз відкрити для себе частину історії України та Бельгії.

Коли: До 31 березня
Де: Актова зала, Київська православна богословська академія. Свято-Михайлівський Золотоверхий Монастир

 

Презентація українського перекладу твору “З кленом в серці” Люсьєна Нуллєза

“З кленом в серці” розповідає про брюссельське дитинство у 60-ті роки та захоплюючу пригоду молодого жандарма в часи Першої світової війни, якому вдалося вижити завдяки дружбі, коню та музиці. Гарне оповідання та музичний гімн відомого блогера, поета та бельгійського літературного критика Люсьєна Нуллєза.

Коли: 14 березня о 17.00
Де: Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського
Конференція. Європа: від початку до сьогодні

Пані Амаль Мусса Герен завітає до Французького інституту в рамках Франкофонії поговорити про Європу: від самого її створення до сьогоднішього дня
Вхід вільний, за наявності вільний місць. Мова зустрічі – французька.

Коли: 15 березня о 19.00
Де: Французький інститут в Україні

 

Виставка. Діти Чорнобиля виросли. Фотографії Нільса Акерманна у присутності автора

Швейцарський фотограф Нільс Акерманн – лауреат кількох престижних швейцарських конкурсів з фотографії у 2015 році, у своїх роботах передав чутливий образ молоді Славутича, «наймолодшого» міста України. Йому вдається зробити чутливими душі цієї молоді. Репортаж підкреслює контраст між трагедією Чорнобиля та цією молоддю у пошуках майбутнього.

Коли: 15-22 березня, вернісаж: 15 березня о 18.00.
Де: Національний музей Тараса Шевченка
Вхід вільний
Дискусійна панель. Яке майбутнє у молоді Чорнобиля?

Гості заходу: Андрій Курков, Гаетан Ваней, Юлія Герасімова, Володимир Удовиченко, Тетяна Цибульник, Микола Мовчан – заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції та Нільс Акерманн. Модератор: Тетяна Огаркова.

Коли: 15 березня о 19.30
Де: Національний музей Тараса Шевченка
Вхід вільний

 

Відео-портрети франкомовних українців сьогодні

Хто такі франкофони в Україні сьогодні? Посольства Канади та Франції пішли на зустріч з ними, щоб познайомитись з ними через серію портретів цих людей та познайомити з ними глядачів. А також через добірку короткометражних фільмів лауреатів відеоконкурсу,  віком від 12 до 25 років, які протягом двох хвилин відповідали на запитання «Що для вас найголовніше в житті?».

Нагородження призерів відео-конкурсу пройде після допрем’єрного показу комедії «Гібор іде на війну», режисера Філіпа Фалардо. Це – весела політична сатира не лише про відповідальність політиків, але й виборців, наповнена цинізмом та свідченнями краху системи.

Коли: 16 березня о 18.30
Де: кінотеатр “Жовтень”
Вхід вільний

 

Конференція. Якість по-французьки

Пані Селія Гільйото, експерт з менеджменту якості, розповість про поняття «якості по-французьки». В люкс-індустрії якість стала справжнім успіхом французів.
Приходьте поговорити про вимоги «якості» на підприємстві  та про те, що ж насправді приховується за цим словом…
Мова зустрічі – французька.

Коли: 16 березня о 18.30
Де: Французький інститут в Україні
Вхід вільний, за наявності вільних місць.

 

Концерт. ФранкоНіч – ніч франкофонії за участю французьких  DJ Таті Шарбі та Гаррі Ковер

Всім поціновувачам нічної франкофонії, які хочуть відсвяткувати її танцюючи! Двоє учасників ліонської ночі будуть грати платівки у незвичному та непередбачуваному діджей-сеті, старі та нові електро-хіти, міксовані та змішані: абсолютно неперевершені французький мікс!

Коли: 18 березня о 23.00
Де: клуб “Атлас”
Вхід вільний, 18+

 

Перша поетична кава

Вже відомі читачі поезії чи ще зовсім невідомі автори пристрасно розповідатимуть про свою любов до франкомовної поезії, у перекладі та у оригіналі. Це все відбуватиметься за горнятком кави у дружній атмосфері.

Коли: 19 березня о 13.00
Де: кнайп-клуб “Купідон”
Концерт. Schola Cantorum Basiliensis. Перлини французького класицизму

Ансамбль у складі п’ятьох музикантів, заснований у відомій академії старовинної музики «Schola Cantorum Basiliensis» в Базелі (Швейцарія), які віртуозно виконують на інструментах епохи композиторів золотого віку французьку вокальну музику часів Людовика XIV та Людовика XV.

У програмі твори: Жан-Марі Леклер, Мерен Маре, Тома-Луї Буржуа, Франсуа Куперен, Мішель Ламбер, Жан-Філіп Рамо та Марк-Антуан Шарпантьє.

Коли: 22 березня о 19.00
Де: Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського

 

Вечір поезії та музики. Срібний вік бельгійської поезії

Музика Володимира Губи та поезія бельгійських фронкомовних авторів кінця ХІХ ст.-початку ХХ ст. в перекладі Дмитра Чистяка.

Виконавці:  Раїса Недашківська, Юрій Зморович (розповідь), Наталія Ізмайлова (арфа), Людмила Войнаровська (сопрано), Олег Артеменко (баритон), Микола Павленко (віолончель), Андрій Павлов (скрипка), Микола Чикаренко (фортеріано).

Коли: 31 березня о 19.00
Де: Будинок актора
Концерт. Музика часів Першої Світової Війни (Тон Фрет та  Вероніка Ільченко)

Тон Фрет та Вероніка Ільченко – два виключні бельгійські солісти, які вперше відправлються в турне по Україні, виконуючи твори, які дихають періодом « Belle Epoque» (Прекрасної Епохи) та та  Die Welt von Gestern (Вчорашнього Світу), драматичні та безжальні сутінки яких вловив Стефан Цвайк.

У програмі: низка творів Александра Фон Землінського, Габрієля Форе, Жоржа Енеску та Зігфріда Карг-Елерта з бельгійською ноткою Жозефа Йонгена та українською – Євгена Станковича.

Коли: 5 квітня о 19.00
Де: Будинок актора

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply