Фото дня від NASA: чим важлива для науки світлина Сонця у фіолетових тонах

NASA опублікувала фотографію нашого світила, знятого у трьох довжинах світла. Виглядає Сонце і справді незвично – “фіолетове у цяточку”. Між цим, це не завадило зображенню отримати звання “фотографії дня”.

Як повідомляється в NASA, кожного дня супутники збирають дані про нашу найяскравішу зірку. Це фото Сонця, взяте сьогодні, поєднує в собі зображення на трьох довжинах хвиль екстремального ультрафіолетового світла.

“Такі зйомки важливі для спостереження та вивчення сонячної динаміки, – пояснює Експрес-онлайн Михайло Орлюк, завiдувач вiддiлу геомагнетизму Iнституту геофiзики iм.С.I.Субботiна НАН Украiни. – Адже Сонце складається з розпечених газiв, якi весь час рухаються i змiшуються, тому нiчого постiйного на сонячнiй поверхнi немає. Час від часу на Сонці виникають темні плями, в яких згодом стаються прориви магнітного поля, в результаті чого стаються вибухи. Крім того, сонячна активність є циклічною – найбільш відомим є 11-річний цикл сонячної активності, проте існує і 200-річний цикл активності, і 22-річний…

Словом, Сонце постійно змінюється, і завдяки таким спостереженням вчені можуть встановлювати взаємозв’язки, обчислювати моделі подальшої поведінки світила. Адже від сонячної активності залежить не лише температура на Землі, а й магнітне поле, тиск, вологість тощо”.

Завдяки програмі вивчення Сонячної динаміки NASA (SDO) можна зрозуміти вплив Сонця на Землю та навколоземний простір, вивчити сонячну атмосферу у малих масштабах простору та часу і на багатьох хвилях одночасно.

Це дає змогу визначити, як створюється та структурується магнітне поле Сонця, а також як ця накопичена магнітна енергія перетворюється і випускається в геліосферу у вигляді сонячного вітру, заряджених частинок, коливань сонячного випромінювання тощо.

http://expres.ua/news/2018/05/16/294917-foto-dnya-nasa-chym-vazhlyva-nauky-svitlyna-soncya-fioletovyh-tonah