ФЕНОМЕН СНУ: МУЗЕЙ СНОВИДІНЬ У КИЄВІ ПРИВАБЛЮЄ СВОЄЮ ОРИГІНАЛЬНІСТЮ

Хто я, коли я сплю? Звідки беруться сни? Чому мені сниться те, чого я ніколи не бачив в реальності? Відповідь на це питання можна спробувати знайти у  Музеї Сновидінь, який знаходиться у місті Києві. Також він допоможе відкрити  поле для роздумів про те, що відбувається в наших сновидіннях.

Музей Сновидінь – культурний проект, створений за підтримки міждисциплінарного центру розвитку мистецтва та культури Dream Projects. Основними завданнями музею є створення постійної експозиції, присвяченій феномену сновидіння; реалізація міждисциплінарних проектів в області візуального мистецтва, музики і неформальної освіти.

Тут немає вітрин з музейними експонатами, тому важко залишатися в ролі глядача. Тут кожен є одночасно і експонатом, і дослідником власного несвідомого: сновидінь, фантазій, механізмів, які тчуть образи під час нашого сну. Той, хто буде до цього готовий, зможе відкрити особливості власної свідомості – особисті заборони, стереотипи, травми і потрясіння: все, що становить нашу особисту, суб’єктивну історію.

музей1

Тут можна зустрітися з людьми та ідеями, які надихають, вражають і представляють нові точки зору на питання тлумачення сновидінь, феноменів, що відбуваються уві сні, денних фантазій і процесів творчого мислення.

Шлях осмислення сновидіння починається зі спроби розповісти про нього іншим.
У музеї сновидінь є Скриня, який зберігає сни: кожен може переказати свій власний сон у формі короткого есе, відео-ряду, картини. Ви можете прийти в музей і особисто покласти в Сундук сон.

музей2

Скриня Сновидений готова поділитися з вами своїми снами – ви можете підглядати, розглядати, вивчати сновидіння, розказані іншими. Для цього потрібно просто відкрити Скриня на сайті Музею або прийти до в гості.

У Музеї сновидінь кожен може звернутися до Стіни вільних асоціацій, з безліччю ящиків і ніш. Якщо у вас є питання – напишіть його на папері і покладіть в сподобався ящик. Наступного разу, прийшовши до музею, ви знайдете відповідь або питання на питання від музейних співробітників – сновидцем.

музеъ

Для засновників Музею Сновидінь головний інтерес становить
психоаналітична інтерпретація феномена сновидінь, фантазій, снів наяву і творчості. Тому в Музеї створена велика програма, яка висвітлює тему сновидінь, їх тлумачень та інших феноменів людської психіки.