Фахівці Держекоінспекції обговорили питання екологічної ситуації, через пошкодження греблі Карачунівського водосховища

Фахівці інспекції взяли участь у розширеній нараді з питань екологічної ситуації в басейні р. Інгулець, що виникла внаслідок пошкодження греблі Карачунівського водосховища.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.
Відбулась розширена нарада за участі заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олени Крамаренко, т.в.о. голови Держекоінспекції Ігоря Зубовича, голови Держводагентства Олексія Кузьменкова, голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, керівника Придніпровського округу ДЕІ Сергія Сологуба та керівника Південно-західного округу ДЕІ Олексія Радика з питань екологічної ситуації в басейні р. Інгулець внаслідок пошкодження греблі Карачунівського водосховища російськими військами.

За результатами наради інформуємо що:

– у рамках кримінального провадження Держекоінспекцією проведено ряд заходів з метою визначення розмірів завданої шкоди для подальших розрахунків збитків;

– відібрано 2 проби поверхневих вод у місцях:

до греблі Карачунівського водосховища (річка Інгулець) в районі садового товариства Веселка, де, відповідно до лабораторних досліджень, зафіксовано перевищення нормативу гранично допустимих концентрацій по залізу загальному у 1,2 раза;

після греблі вниз по течії річки Інгулець біля насосної станції в районі садового товариства, де встановлено перевищення нормативу гранично допустимих концентрацій по азоту амонійному у 2,5 раза та залізу загальному в 3 рази, по хлоридах, нітритах та фосфатах перевищень не зафіксовано, розчинений кисень відповідає нормам якості поверхневих водойм.

Наразі в роботах по ліквідації наслідків надзвичайної події використовують безрудні кварцити та кристалічні сланці, які не мають таких властивостей, як гематити, забарвлювати воду у червоний колір, тому забарвленість води у річці Інгулець поступово спадає.