Електрика не закінчиться ніколи: у США вперше передали енергію із космосу на Землю

Вчені зі США змогли досягти історичного прориву і змогли передати на Землю енергію з космосу завдяки пристрою SSPD (Space Solar Power Demonstrator), який був виведений на орбіту в січні.

Як повідомляє пресслужба Каліфорнійського технологічного інституту, в якому і було створено пристрій, у рамках проєкту Space Solar Power Project (SSPP) вперше зібрану в космосі сонячну енергію було передано на Землю.

В цей час відомо, що 50-кілограмовий пристрій збирав енергію за допомогою сонячних панелей, а передавав її через мікрохвильове випромінювання. Інформації про отриману потужність поки що не оприлюднено, однак у будь-якому випадку це досягнення відкриває шлях до створення ефективніших способів забезпечення планети невичерпним джерелом електроенергії.

Автори проєкту використовували легкі та гнучкі мікрохвильові передавачі замість жорстких конструкцій, а також відмовилися від елементів, що рухаються.

Пристрій складається з масиву гнучких легких мікрохвильових передавачів потужності, керованих спеціальними електронними чіпами, побудованими з використанням недорогих кремнієвих технологій. За допомогою цих передавачів енергію можна направити тільки в одну точку на планеті, де розташований приймач, і тим самим уникнути розсіювання.

Вчені зараз проводять аналіз результатів, але вже можуть говорити, що їх супутник зміг пережити підйом у космос та перебування у його суворих умовах. На подальші дослідження може піти до шести місяців, після яких може бути представлений новий пристрій.

Джерело: “Телеграф”