Електронний квиток у Києві. Як це буде працювати

Що сталося?

1 листопада в тестовому режимі в усьому громадському транспорті Києва почне працювати єдиний квиток. Разом з ним з’являться нові термінали для валідації, більш зручні способи оплати, мобільний додаток і система знижок.

2

Як буде працювати електронний квиток?

В метро, автобусах, тролейбусах, трамваях столиці вже встановлено 1,2 тис. пристроїв для зчитування квитка, по 3-4 в кожному транспорті. Для того, щоб розплатитися за поїздку, потрібно буде піднести безконтактну картку до валідатора та дочекатись підтвердження оплати.

3

Де можна купити і поповнити квиток?

Квиток можна буде купити в касах метрополітену, Київпастрансу, муніципальних і комерційних кіосках (Союздрук, ТурІнфо, Т-Кіоск) і терміналах. Його ціна становитиме близько 40 гривень.

Поповнити його можна буде в терміналах за допомогою банківської карти, купюр і монет.

4

Одноразові квитки теж залишаться?

Одноразові квитки з QR-кодом можна буде купити в автоматах на зупинках, кіосках і банківських терміналах. QR-код потрібно буде піднести до сканера та дочекатись підтвердження оплати.

5

Чим ще можна буде платити?

У перспективі в транспорті можна буде розплатитися за допомогою банківських карт з PayPass, PayWay і смартфоном з встановленим застосунком, а також соціальною карткою, карткою киянина, студентським і учнівським квитком.

6

Скільки коштуватиме проїзд?

Квиток на одну поїздку в наземному транспорті коштуватиме 8 гривень. Але при поповненні карти на велику суму діють знижки. Так, при покупці 50 поїздок вартість квитка знижується до 6,5 гривень.

7

Як це контролюватимуть?

Контролери матимуть спеціальні прилади для перевірки транспортної картки пасажира.

8

Що буде з проїзними?

У продажу залишаться проїзні на окремі види транспорту та комбіновані.

https://cards.nv.ua/ukr/spec/u-kiyevi-zapuskayut-yediniy-elektronniy-kvitok-na-gromadskiy-transport-yak-nim-koristuvatisya-50000140.html