Експерти розповіли, чи насправді зір собак чорно-білий

У світі поширений досить популярний міф, згідно з яким собаки бачать так, немов дивляться старе не кольорове кіно. Дане твердження підтримували різні представники мас-медіа від серіалів і кіно до звичайної телереклами. І ось, щоб нарешті з’ясувати, так це чи ні, експерти розповіли, чи насправді зір собак чорно-білий.

За словами фахівців, для того, щоб зрозуміти, яким саме зором володіють собаки, треба згадати, що вони походять від вовків — хижих тварин, які полювали в сутінках. Таким чином, зір «кращого друга людини» було створено таким чином, щоб бути максимально ефективним під час полювання саме в цей час доби, тобто в сірих напівтінях.

В результаті цього, там, де людське око бачить червоний або помаранчевий об’єкт, очі собаки помічають щось жовте, позаяк в їх зорі відсутні елементи, що відповідають за фіксацію цих частин колірного спектру. Але якщо мова зайде про предмет синього відтінку, тварина зможе побачити об’єкт не гірше, ніж людина, без будь-яких колірних спотворень. Таким чином, згідно з даними вчених, у собак все ж кольоровий зір, хоч і відрізняється від людського

Джерело: https://cikavosti.com/eksperti-rozpovili-chi-naspravdi-zir-sobak-chorno-bilij/#hcq=Qic0L4s