Експерти: вкидання у смітники – це наслідки багаторічної політики депутатів

Випадок із Нестором Шуфричем, фактично, завершив етап «вкидання в сміттєві баки» і підштовхнув народну люстрацію до фізичних розправ. Соціальний психолог Віктор Пушкар пояснює радикалізацію українського суспільства тим, що судова система не виконує свої функції як мала би, тож агресія від непокараності винних зростає.

Коли деяких депутатів саджають у сміттєвий бачок – уже є символічним приниженням, уже виходить за межі правового поля
Віктор Пушкар

«Спроби побиття або так званий TrashBucketChallenge, коли деяких депутатів саджають у сміттєвий бачок – уже є символічним приниженням, уже виходить за межі правового поля. І може певним чином вважатись самосудом. Треба налагоджувати нормальну систему судової системи, інакше далі будуть важкі тілесні ушкодження, або навіть політичні вбивства», – вважає він.

Сергій ГайдайСергій Гайдай

На думку політолога Сергія Гайдая, протягом усіх років незалежності політика була для депутатів лише способом збагатитись. Як наслідок, каже він, в українців накопичилась «жага соціальної помсти» політикам.

Це не якась провокація, це реальний стан суспільства. Така люстрація через сміттєві баки – це лояльний варіант
Сергій Гайдай

«І це не якась провокація, це реальний стан суспільства. Я думаю, що така люстрація через сміттєві баки – це лояльний варіант. На жаль, ми дуже близько стоїмо до ситуації, коли можуть траплятися суди Лінча», – додає він.

Наступний етап – суди Лінча?

Сергій Гайдай наводить паралелі з Великою французькою революцією, яку історики умовно датують 1789-1799 роками. Саме події того часу вважаються переломним моментом в історії західної демократії, коли республіканський устрій замінив абсолютну монархію. Ця трансформація супроводжувалась радикальні настроями у французькому суспільстві.

«Там еліти проходили смертельну ротацію через гільйотину. І кожна нова команда, яка приходила правити Францією, закінчувала на гільйотині. Першим постраждав старий клас – аристократи і всі, хто були пов’язані з монархією. А далі вже революція «з’їдала» тих, хто був неадекватним і не зміг упоратись із викликами часу. Я думаю, що аж такої крові, яка була тоді, не буде. Але ми стоїмо дуже близько», – вважає політолог.

Одіозні депутати мали б піти з політики, поки не пізно – Гайдай

На думку експерта, депутати ще не відчувають настроїв суспільства, не сприймають всерйоз вкидання у сміттєві баки та обливання фарбою як «дзвоники небезпеки».

Гайдай прогнозує, що агресія в суспільстві наростатиме й надалі, як наслідок, можуть окрім винуватців постраждати також цілком невинні люди. Гайдар радить одіозним депутатам, поки не пізно, піти з політики та не балотуватись. А тим депутатам, яких оберуть на найближчих виборах – дійсно міняти державу, аби пересічний українець відчув, що його життя покращилось. Саме конкретне покращення життя здатне заспокоїти агресію, яка наростає в суспільстві, переконаний він.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply