Екоактивісти назвали найбільших забруднювачів пластиком у світі

The Coca-Cola Company, PepsiCo та Nestlé вже 3-й рік поспіль визнано найбільшими забруднювачами пластиком у світі.

Про це йдеться у доповіді міжнародного руху Break Free from Plastic “БРЕНДОВАНІ Частина III: Вимагаючи Корпоративної Відповідальності за Забруднення Пластиком”, що була опублікована вчора 2 грудня 2020 року.

Бренд-аудит – це щорічна громадська ініціатива, яка передбачає підрахунок та документування брендів пластикових відходів, знайдених по всьому світу.

Цього року бренд-аудити Break Free From Plastic зібрали 346 494 одиниць пластику у 55 країнах. Крім того, цьогорічна акція приділяє особливу увагу надважливій роботі неформальних збирачів відходів та впливу пластику одноразового використання на їх засоби для існування.

В Україні акція проходить вже другий рік поспіль. Бренд-аудити в Україні координували ГО Zero Waste Society та Zero Waste Alliance Ukraine.

За результатами підрахунків кількості знайдених відходів цього року було визначено ТОП-засмічувачів України:

 1. Coca-Cola (бренди “Coca-Cola”, “Fanta”, “Sprite”, “Fuze Tea”)
 2. Roshen (паковання від солодощів)
 3. PepsiCo (“Pepsi”, “Lipton”, “Sandora”, “Lays”)
 4. Carlsberg (“Львівськеа”, “Квас Тарас”, “Somersby”)
 5. АТБ (“Своя лінія”, “Розумний вибір”)
 6. IDS Borjomi Group (“Моршинська”, “Миргородська”, “Borjomi”)
 7. Nestle (“Торчин”, “Артек”, “Мівіна”, “Lion”)
 8. Phillip Morris (Parliament, Marlboro, L&M)
 9. Оболонь (“Оболонь”, “Живчик”, Жигулівське”)
 10. Молочний Альянс (“Яготинське”, “Добриня”)

В Україні бренд-аудити пройшли у 14ти містах: у Києві, Харкові, Львові, Сторожинецькій ОТГ (Чернівці), Маріуполі, Херсоні, Запоріжжі, Луцьку, Боярці, Нікополі, Марганці,Покровську (Донецька обл.) та в Київській області у с. Велика Снітинка і с.Хотів.

Всього було зібрано та проаналізовано 1013 одиниць відходів, близько 20% було відправлено на переробку – активісти завезли його до пунктів прийому (зокрема в Києві “Київміськвторресурси”)

Порівняно із результатами минулорічної акції в Україні ТОП-10 трохи змінились, але більшість компаній все ще лишились у головній десятці.

Загалом у 2020 році Break Free From Plastic залучили 14 734 волонтерів у 55 країнах для проведення 575 бренд-аудитів. Ці волонтери зібрали 346 494 одиниць пластикових відходів, 63% з яких мали чітку позначку бренду.

ТОП Глобальних Засмічувачів в світі 2020 року:

 • The Coca-Cola Company
 • PepsiCo
 • Nestlé
 • Unilever
 • Mondelez International
 • Mars, Inc.
 • Procter & Gamble
 • Philip Morris International
 • Colgate-Palmolive
 • Perfetti Van Melle

Звання “Топ Глобальних Засмічувачів” описує материнські компанії, бренди яких було зафіксовано забруднюючими більшість місць у світі найбільшою кількістю пластикових відходів. Coca-Cola, Nestlé та PepsiCo залишаються Топ-3 Глобальними Засмічувачами щороку, починаючи з першого глобального бренд-аудиту у 2018 році.

Джерело: Рубрика