ЕГОЇСТИЧНЕ СТАВЛЕННЯ УГОРЩИНИ ДО УКРАЇНИ НЕ ЗМІНИТЬСЯ – ЯК МАЄ ВІДПОВІДАТИ КИЇВ

Для Угорщини така позиція – це довготривала, декадами триваюча політика стосовно сусідніх держав щодо захисту власної угорської мови

В ефірі “Інформаційного вечора” на “5 каналі” радник міністра закордонних справ України, стратегічний радник міжнародного фонду “Відродження” Тарас Качка прокоментував ставлення Угорщини до “мовної статті” українського закону “Про освіту” і пояснив, чому Будапешт відмовляється йти на поступки.

“Ця проблема, очевидно, буде довгостроковою – сама позиція Угорщини щодо “мовної статті” в освітньому законі. Чому? Тому що для Угорщини це довготривала, декадами триваюча політика стосовно сусідніх держав щодо захисту власної угорської мови. Через цю епопею пройшла Словаччина, де був мовний закон у цілому щодо використання мови у публічному просторі. І це тривало довгий-довгий-довгий час, і завершилося лише тим, що угорці просто припинили таку риторику”, – розповів Качка.

Водночас, дипломат каже, що Україні нині важливо зрозуміти, на чому базується риторика Будапешту і для чого вона використовується.

“На рівні дипломатії діалог вести можна, але очевидно, що ця риторика не зміниться, і не зміниться вона також через те, що Угорщина намагається зайняти дуже специфічну ідеологічну нішу. І тут треба згадати програмну промову Віктора Орбана, яку він виголосив у румунському містечку. Вона стосується не лише України як такої. Вона стосується всіх цінностей, побудови держави як такої, захисту найбільш традиційних, консервативних цінностей, і в нього навіть, як не дивно, досить інтелектуально обґрунтовано це все. І хоча це така, більше філософська промова, вона пояснює, що позиція Угорщини щодо такого егоїстичного ставлення до країн-сусідів, зокрема і України, триватиме”, – констатує радник голови МЗС.

Він наголошує: Україна має поставити собі головне завдання – не поступатися такій риториці сусіда.

https://www.5.ua/polityka/ehoistychne-stavlennia-uhorshchyny-do-ukrainy-tryvatyme-iak-maie-vidpovidaty-kyiv-175657.html